Jenki Zulu

Jenki Zulu

Yankee Zulu
Képek
Videók

Két gyerekkori jóbarát, a fehér Rhino és a fekete bőrű Zulu jó pár évig nem találkoznak, míg egy nap a sors megint összehozza őket. Zulu elutazásának egyik oka Rhino akkori barátnője, Rowena volt, aki fajgyűlölő nézeteivel űzte el az egykori barátot. Rowena azonban nem felejt és most, hogy Zulu hazatért, újfasiszta barátaival börtönbe csukatná. Zulunak sikerül megszöknie, persze nem üres kézzel: magával viszi Diehard nyertes lottószelvényét. Menekülés közben találkozik Rhinóval és nevelt lányával, Tienkie-vel. A kis csapaton egy profi sminkes segít, aki Zulut fehérre, Rhinót pedig feketére maszkírozza.

Rendező: Gray Hofmeyr
Író: Leon Schuster
Ország: Dél-afrikai Köztársaság
Premier: 1993.12.03.

2019.06.03 Norbert93

EZ az igazi vígjáték

Ez is egy méltatlanul mellőzött vígjáték, az én részemről a mai napig kenterbe veri az amerikai vígjátékok nagyját, ami köszönhető egyedi stílusának, helyszíneinek, illetőleg gyermekek és felnőttek számára is érthető, értékelhető humorának, ahol nem az a vicces, ha valaki marihuánát szív, atomrészeg, kétes erkölcsű és csúnyán beszél. Forgatókönyve és rendezése nem kifejezetten kifinomult, de ez a film ténylegesen csak azért készült, hogy megnevettesse az embert és teszi ezt olyan egyszerűen és hamisíthatatlanul eredetien, hogy mindezek nem lehet a rovására írni.