A jégkockák zörgése

A jégkockák zörgése

Le bruit des glaçons

A Jégkockák zörgetése című film főszereplője az alkoholista író, Jean Dujardin, aki egy nap rádöbben, hogy életre kelt a tumora. A furcsa figura azonnali változtatásra sarkallja az írót. Később pedig kiderül, hogy a bejárónője titkon szerelmes… Több

Ország: Franciaország
Premier: 2010.08.25.
Christa Theret

2023.08.10 Bafam

Nem szokványos, már-már dadaista film, de nem művészi.

Nagyon tetszett az ötlet, hogy egy rákos betegségben szenvedő regényírónak rákját egy színésszel játsszák el. És az író házvezetőnőjének a mellrákját szintén egy női szereplővel szemléltetik. Nagyon sok abszurd jelenet van a filmben, vicces, keserédes, szomorkás, de engem végig lekötött. Szerintem ez a film vagy tetszik, vagy nem. Döntse el ki ki maga.

2017.11.06 rissa

Hát, azt kell mondjam, hogy engem ez a film abszolút feldobott a maga keserédes humorával, amibe még így is simán belefért egy kis tartalmi mélység. Szerintem ez egy teljesen csillagos ötös, nem is tudnék kevesebbet adni.

2017.07.01 rissa

Nagyon jó atmoszférájú film. Ugyan volt néhány mozzanat, amikor kicsit elvesztettem az érdeklődésemet a cselekmény iránt, de ettől eltekintve nagyon jó érzést hagyott bennem az egész.