A kis Nicolas - Eljött a boldogság ideje!

A kis Nicolas - Eljött a boldogság ideje!

Le petit Nicolas: Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux ?

Jean-Jacques Sempé és René Goscinny egy nagy, üres papírlap fölé hajolva valahol a Montmartre és Saint-Germain-des-Prés között egy nevető, pajkos kisfiút, a kis Nicolas-t keltik életre.

A bajtársiasság, a viták, a veszekedések, a játékok, a csínytevések és a büntetések között Nicolas egy… Több

Ország: Franciaország, Luxemburg
Premier (HU): 2022.12.29. | Cinego (2023.04.06.) | HBO Max (2023.09.30.)
Forgalmazó: MoziNet

2022.12.30 Toncsi

Nem tagadom, számomra ez volt az év legkellemesebb meglepetése. A kis Nicolas nagyon ideális egy családi kikapcsolódáshoz.

2022.12.29 ferkusz

Én valahol egy kicsit többet vártam ettől a mesétől, bár azt be kell, hogy lássam, hogy nagyon jó a humora és ötletes is.

A film 14 997 145 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 8 371 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Anne Goscinny regényíró, aki René Goscinny lánya, valamint az apja örökségének gondozója és az egyedüli haszonélvezője, részt vett a film forgatókönyvének és dialógusainak megírásában.Szerző: csd

A készítők elmondása szerint a produkció egyik nagy kihívása az volt, hogy a klasszikus narratív struktúra hiánya ellenére megtalálja a megfelelő ritmust, hogy a nézőt bevonja a történetbe. Szerző: csd

A szerzők úgy döntöttek, hogy Nicolas marad a történet narrátora, hogy hűek maradjanak az eredeti novellák szövegéhez, és hogy a történetet egy gyermek szemével meséljék el.Szerző: csd

A film két nagyon különböző univerzumot tartalmaz: a szerzők világát és A kis Nicolas mese világát. Ez utóbbi esetében a rendezők a lehető legközelebb akartak kerülni a könyv illusztrációihoz.Szerző: csd