Legyetek jók, ha tudtok

State buoni se potete

2023.06.20 Eszter 79

Ma láttam ezt a csodát. Ilyen értékes filmeket kellene adni a tévében. Híven tükrözi a 16. századi (1500-as évek) katolikus egyház szépségeit és fonákságait. Szépségeit, mert ez a kor sok szentet, példaképet adott a hétköznapi embereknek, hogyan érde... Több

2015.02.20 erare

Hittanon sok fura dolgot kaptam tanárnénimtől anno, de ez a film volt a legjobb húzása az évek során. Azóta többször is megnéztem; azon kevesek közé tartozik, mely DVD állományomban is megtalálható. Szép a zene, kedvesek a karakterek; tetszik a jelle... Több

2017.07.10 Deku

Kellemetlenül gyenge film lett. Olasz film és ez nagyon érződik rajta nekem kissé suta volt az egész megvalósítás. Gyenge színészi alakításokkal, nem volt szimpatikus ez a felállás.

2015.05.06 ZeroHero

Érdekes. Amint a napokban megnéztem a filmet (vagy 4-dik alkalommal) arra gondoltam, milyen jó lenne, ha mindenki a világon megnézné, mert gyönyörű film, és sokat lehet belőle tanulni (nekem ez az egyik kedvenc filmem, pedig nem vagyok hívő). Azt hit... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Mivel régi a film, a technikai része nem olyan jó, de aki ettől el tud tekinteni az nyilván élvezni fogja. Kis koromban mindig féltem a tüzes jelenettől. Morális értékek is átjönnek (még gyerekkoromban is). Max. pont.

2019.02.16 szabomarc

Gyerekként láttam néhányszor ezt a filmet, minden alkalommal mást vettem benne észre, új dolgokat, ebből kifolyólag érdekes film. Amúgy lelkileg elgondolkodtató az alkotás, egy próbát megér.

2016.02.08 doroffee

Nagyon érdekes szerkezetű, különleges történetű film, amely nagyon megkapó, kedves, megható még azoknak a számára is, akik nem hívők. Nagyon sokat, jó útravalót tud adni mindenkinek, és sokat mesél bizalomról, barátságról, az ember küldetéséről, megkísértésről, sorsról.

2015.02.28 ocso

Gyermekkorom kedvence. Szívmelengető, megható és humoros, zseniális film remek alakításokkal.

2017.01.24 valery

Fülöp atya és a többiek felejthetetlen alakítása és az egész film miliője, sajátos hangulata nagyon megfogott. Imádom a zenéjét, tiszta és nyugtató. Szépek a jelenetek és humora pont eltalált.

2015.07.17 rhamus

Kalandos, igazán izgalmas, ugyanakkor vicces, szórakoztató film, nem csalódtam benne. Talán csak egy-két apróság volt az, ami nem tetszett. Egyébként mindenki rendben van benne, a látvány is nagyon jó. Nézd meg!

2015.04.26 titra

Azt hiszem arról szól, hogy vannak olyan értékrendek, amik függetlenek bármitől a világban, éppen ezért mindig lehet tudni, mi a jó és mi a rossz. Ettől függetlenül járhatnak jó emberek rossz úton és fordítva. A lényeg meg a refrénben van.

2015.08.27 Norcsi59

Erkölcsileg nagyon hatásos, nevelő és tanulságos film. Igazi érzéseket képvisel, valódi mondanivalója van. Monumentális,klasszikus film,ami időtálló,egyszer látni kell!

2015.11.23 Beniko

Fiatalkorom egyik kedvence. Nagyon jó humorú film, de nem hiányoznak belőle az érzelmek sem. A zenéje pedig még a Napoleon Boelevard-ra is hatással volt.

Nagyon szeretem ezt a filmet. Hittan órán néztük meg, és végig élvezettel néztem, mert csoda hogy létezett ilyen ember a világon. Szívetmelengető a bácsi kedvessége és elszántsága, na meg persze Istenbe vetett hite :)