Jób lázadása (1983)

Jób lázadása

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

sabnock666   2019. 08. 21.

Fantasztikus magyar alkotás!Drámaisága,mondanivalója a lelkekig hatol,és beférkőzik a fejünkbe,az agyunkba ! Zenthe és Temessy talán legjobb alakítása a mozivásznon!!! Ajánlott film mindenkinek.

Deku   2017. 08. 30.

Ez olyan film amit bőven megtudok nézni többször is vagyis egy igazán kellemes hangulatú sztori. Végig letudta kötni a figyelmemet, ez hatalmas érzés. Látványos és pörgős volt.

Berto49   2017. 07. 23.

Amikor olvastam a film témáját és megláttam a szereplőlistát, csodálkoztam: Zenthe Ferenc és Temessy Hédi egy vidéki idősebb zsidó házaspár szerepében? Aztán megnéztem ezt a remekművet, fejet hajtva a rendezőpáros előtt, mert az említett főszereplők talán életük legcsodálatosabb alakítását nyújtották. Ez az igazi színjátszás, karaktertől függetlenül tökéletes azonosulás a szereppel. Annyira igazságtalannak érzem, hogy a zsűrit befolyásolta az előző év eredménye, no meg Bergman sokkal ismertebb munkássága, hogy a „Fanny és Alexander” nyerte el a díjat, pedig a Jób nagyságrendekkel tartalmasabb, gazdagabb, tragikusabb alkotás, mint a Bergman féle „képeskönyv”. Igaz, jelölt volt a film és maga a jelöltség is sok nézőt eredményezhetett, de az Oscar szobor esetleges megnyerése megtöbbszörözhette volna a nézettségét. A dicséret után két kritikai megjegyzés: a hangmérnök munkája minősíthetetlen! A dialógusok érthetősége minimális, még Zenthe színpadokon és szinkronokban edzett szövegmondását sem mindig lehetett érteni. A Lackó szerepére kiválasztott gyerek állandó sipítozó kiabálása rengeteget rontott a film élvezhetőségén. Erre ügyelni kellett volna, mert az a gyerekhang idegtépő volt.

Edeske   2016. 05. 25.

Érzelmileg megfogó, lelkileg hatásos film, amit érdemes többször megnézni, hogy a valódi mondanivalót megértsük. Összetett és elgondolkoztató alkotás.

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

A keményen dolgozó, pásztorkodással és kereskedelemmel foglalkozó Jób bácsi a falu tekintélyes alakja: az írástudatlanok sorban állnak előtte, hogy levelet írjon távol lévő szerettüknek, a katonaszökevény fiatalember és felesége hozzá fordulnak anyagi segítségért, hogy lefizethessék a hivatalnokot és ne kerüljön vissza a frontra. Feleségével 7 gyermeket temettek el. Az életük folytatása érdekében árva fiút fogadnak örökbe, keresztényt, hogy az erősödő antiszemitizmus ne sodorhassa el. A történelem azonban feltartóztathatatlanul közeledik....

Zenthe Ferenc

Több neves filmfesztiválon díjnyertes volt, Sanremóban nagydíjat, Fondiban fődíjat kapott, 1984-ben Oscarra is jelölték a legjobb idegennyelvű film kategóriában.

(KaTuS55)