Jób lázadása (1983)

Jób lázadása

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Fantasztikus magyar alkotás!Drámaisága,mondanivalója a lelkekig hatol,és beférkőzik a fejünkbe,az agyunkba ! Zenthe és Temessy talán legjobb alakítása a mozivásznon!!! Ajánlott film mindenkinek.

Deku   2017. 08. 30.

Ez olyan film amit bőven megtudok nézni többször is vagyis egy igazán kellemes hangulatú sztori. Végig letudta kötni a figyelmemet, ez hatalmas érzés. Látványos és pörgős volt.

Berto49   2017. 07. 23.

Amikor olvastam a film témáját és megláttam a szereplőlistát, csodálkoztam: Zenthe Ferenc és Temessy Hédi egy vidéki idősebb zsidó házaspár szerepében? Aztán megnéztem ezt a remekművet, fejet hajtva a rendezőpáros előtt, mert az említett főszereplők ... több»

Edeske   2016. 05. 25.

Érzelmileg megfogó, lelkileg hatásos film, amit érdemes többször megnézni, hogy a valódi mondanivalót megértsük. Összetett és elgondolkoztató alkotás.

Cordelia Bennett   2016. 04. 28.

A keményen dolgozó, pásztorkodással és kereskedelemmel foglalkozó Jób bácsi a falu tekintélyes alakja: az írástudatlanok sorban állnak előtte, hogy levelet írjon távol lévő szerettüknek, a katonaszökevény fiatalember és felesége hozzá fordulnak anyag... több»

zsuzsa0107   2019. 03. 14.

Az egyik legcsodálatosabb magyar film, amit láttam.

JollyDzsé   2016. 05. 13.

Méltó lett volna az Oscarra a maga kategóriájában. 84-ben jelölést is kapott.

Zenthe Ferenc

Több neves filmfesztiválon díjnyertes volt, Sanremóban nagydíjat, Fondiban fődíjat kapott, 1984-ben Oscarra is jelölték a legjobb idegennyelvű film kategóriában.

(KaTuS55)