Jób lázadása

Jób lázadása

2019.08.21 Interfectorem Sabnock

Fantasztikus magyar alkotás!Drámaisága,mondanivalója a lelkekig hatol,és beférkőzik a fejünkbe,az agyunkba ! Zenthe és Temessy talán legjobb alakítása a mozivásznon!!! Ajánlott film mindenkinek.

2017.07.23 Berto49

Amikor olvastam a film témáját és megláttam a szereplőlistát, csodálkoztam: Zenthe Ferenc és Temessy Hédi egy vidéki idősebb zsidó házaspár szerepében? Aztán megnéztem ezt a remekművet, fejet hajtva a rendezőpáros előtt, mert az említett főszereplők ... Több

2016.05.25 Edeske

Érzelmileg megfogó, lelkileg hatásos film, amit érdemes többször megnézni, hogy a valódi mondanivalót megértsük. Összetett és elgondolkoztató alkotás.

2016.04.28 Cordelia Bennett

A keményen dolgozó, pásztorkodással és kereskedelemmel foglalkozó Jób bácsi a falu tekintélyes alakja: az írástudatlanok sorban állnak előtte, hogy levelet írjon távol lévő szerettüknek, a katonaszökevény fiatalember és felesége hozzá fordulnak anyag... Több

2017.08.30 Deku

Ez olyan film amit bőven megtudok nézni többször is vagyis egy igazán kellemes hangulatú sztori. Végig letudta kötni a figyelmemet, ez hatalmas érzés. Látványos és pörgős volt.

2016.05.13 JollyDzsé

Méltó lett volna az Oscarra a maga kategóriájában. 84-ben jelölést is kapott.

2019.03.14 zsuzsa0107

Az egyik legcsodálatosabb magyar film, amit láttam.

2016.02.23 varjú

Igen, több értelemben is megrázó és apokaliptikus a végkicsengése. Órákat lehetne róla filozofálni. Különösen érzékenyen ábrázolja a két nép, a zsidó és a magyar kapcsolódását, történelmi "együttlétezését" az időben és térben egy nehéz időszakban.

2015.11.14 Toncsi

Amikor láttam, nem hittem a szememnek, fülemnek, hogy ilyen jó magyar film is van a világon. Nagyon tetszett nekem, szinte minden jelenete az agyamba égett. A színészek csodálatosak, a kisfiú is nagyon jó a szerepében. A vége megrázó. Az egész nagyon szuggesztív.