Ordinary People
Judd Hirsch
Judd Hirsch
Timothy Hutton
Mary Tyler Moore

Egy átlagos amerikai csald legidősebb gyermeke vízbe fullad egy vitorlástúrán. Öccsét, aki szintén a helyszínen tartózkodott, marja a bűntudat azért, mert nem tudott segíteni testvérének, és öngyilkosságot kísérel meg. Az édesanya titkon hibáztatja is őt fia haláláért,… Több

Forgatókönyvíró: Alvin Sargent, Nancy Dowd
Premier (HU): 1985.06.13.

2019.06.27 dailyfilmsan

Én annyi magasztos kritikát olvastam a filmmel kapcsolatban, mégis számomra nem volt túl mélyenszántó. Inkább csak egy ÁTLAG dráma amiből 12 egy tucat. Nem volt benne semmi önigazoló, inkább a nagykönyv alapján ráúsztak a klisékre, az a biztos módsze... Több

2017.12.09 Deku

Nem a legjobb ez elmondható de igazán kedvelhető jó kis sztori lett. Nagyszerű volt egyszerűségét tekintve is de az, hogy e mellé még kedvelhető volt a karakterek jelleme is. Amit elszoktam várni, hogy hozzon egy film azt ez hozta, méghozzá nem is alap szinten.

2017.05.13 Berto49

Egy elég unalmas pszichologizáló film Robert Redford első rendezése, 1980-ból. Az „átlagos” értékelésem sem véletlen. Az amerikai középosztályban játszódó lassú folyású történet konfliktusa a dédelgetett elsőszülött halála, valamint az öccse hogyan t... Több

2016.09.26 Ghotik

Időtálló, ma is érdekesnek mondható film. Igazi dráma, ami érzelmileg, lelkileg is hat a nézőre, magával ragadó. Hitelesek, jók a színészek. Igazi élményt adó film.

2015.11.03 Ballerz93

Oltári nagy alkotás! Szinte már-már hibátlan műremek. Először majdnem azt hittem, hogy elaltat a film aztán hirtelen gondolt egyet és teljesen magával ragadott az a világ amibe eme alkotás által belecsöppentem. Szerethető a sztori és a karakterek is.

Calvin beceneve a könyvben Cal volt, de a filmben mindenki Calvinnak hívja.Szerző: dailyfilmsan

Míg a könyv végén Beth azt mondja Calvinnak, hogy Európába megy, a filmben visszatért Houstonba, hogy bátyja mellett maradjon.Szerző: dailyfilmsan

A film nagy része Chicago északi külvárosában és környékén készült. A Texasban elhelyezett jeleneteket az Apple Valley-ben, Kaliforniában, az Apple Valley Country Clubban forgatták.Szerző: dailyfilmsan

Annak ellenére, hogy az évek során számos kérés érkezett Judith Guest számára, hogy írjon egy folytatást, nem volt hajlandó ezt megtenni, és ragaszkodott ahhoz, hogy a történet véget érjen.Szerző: dailyfilmsan