Az utolsó mozielőadás (1971)

The Last Picture Show

zoltyah   2021. 08. 21.

Nem nagyon szeretem a fekete-fehér filmeket, kivéve, ha művészi alkotás, és én úgy gondolom, az is, ha nem is teljes mértékben. Az utolsó mozielőadás egy remek film, majdnem klasszis darab... Tehát érdemes befizetni rá, és persze a popcornra szódával. Remek színészek, egyszerűen minden adott... GO!

Laci000   2015. 06. 02.

Nagyon jó film, egy tipikus amerikai kisváros fiataljainak életéről, a felnőtté válás rögös útjáról! Jó volt látni 20 évesen Cybill Shepherd-ot és Jeff Bridges-t. A rendezés tökéletes, tökéletes színészi játékkal! Érdemes megnézni!

FarZoo   2015. 06. 25.

A film egyedi hangulattal bír, magával ragadó stílusú. A szereplők karaktere nagyon tetszett. Ma is szórakoztató, élményt nyújtó film, igazi klasszikus. Éremes megnézni azoknak, akik a mostani filmekhez képest kicsit másabbra vágynak.

Secret Lover   2020. 09. 28.

Hihetetlen nagy csalódás volt ez a film. Az unalmas karakterek két órán keresztül céltalanul lődörögnek a kisvárosban - a filmnek nincs célmeghatározása, hogy hova kíván eljutni, hiányzik belőle egy fő cselekményszál, arról nem is beszélve, hogy Cybill Shepherd-en kívül egy pezsdítő karakter sincs a filmben.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 95. helyen àll ezen a listàban.

A film csak Èszak-Amerikàban 13.1 milliò dollàrt hozott a jegypènztàrak adatai szerint.

Hank Williams szàmos dala felcsendül a filmben.

Esztètikai szempontbòl kèszìtettèk el a filmet fekete-fehèrben, ami ekkortàjt meglehetősen ritka volt.

Larry McMurtry 1966-os önèletrajzi regènyère, a The Last Picture Show-ra èpül a film.