Az utolsó mozielőadás (1971)

The Last Picture Show

Laci000   2015. 06. 02.

Nagyon jó film, egy tipikus amerikai kisváros fiataljainak életéről, a felnőtté válás rögös útjáról! Jó volt látni 20 évesen Cybill Shepherd-ot és Jeff Bridges-t. A rendezés tökéletes, tökéletes színészi játékkal! Érdemes megnézni!

FarZoo   2015. 06. 25.

A film egyedi hangulattal bír, magával ragadó stílusú. A szereplők karaktere nagyon tetszett. Ma is szórakoztató, élményt nyújtó film, igazi klasszikus. Éremes megnézni azoknak, akik a mostani filmekhez képest kicsit másabbra vágynak.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 95. helyen àll ezen a listàban.

A film csak Èszak-Amerikàban 13.1 milliò dollàrt hozott a jegypènztàrak adatai szerint.

Hank Williams szàmos dala felcsendül a filmben.