Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Haragban a világgal (1955)

Rebel Without a Cause

Kirana80   2016. 06. 27.

Korántsem úgy gondoltam soha, mint az eredeti cím, hogy ok nélkül lázadó, viszont ez a film, ez az alakítás a lázadás, harag, kétségbeesés, magány, gyötrelem, tökéletes megtestesítése volt. A film letaglózó volt, sajnos nagyon rövid ideig élt mindhá... több»

szaka123   2016. 01. 25.

James Dean ismét nagyot alakít. Benne minden szenvedés, sérelem és gyötrelem, amit egy tizenéves átél magában, hogy a felnőtt korba léphessen. Jó film, engem lekötött. Egyszer mindenkinek érdemes lenne megnézni, már a piros kabátos Legenda miatt is!

4,500,000 dolláros bevételt generált, míg a költségvetése 1.5 millió dollárból volt.

(Borga)

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, 19 helyszínen.

(Borga)

A világpremier 1955. október 26-án az USA-ban New York-ban volt.

(Borga)

Mindhárom fő karaktert megformáló színész tragikus körülmények között halt meg.

(Borga)

Svédországban egy rockzenét játszó banda a főszereplő után nevezte el magát.

(Borga)

Nicholas Ray eredeti terve az volt, hogy a filmet fekete-fehérben készíti el.

(Borga)

A póló eladás nagymértékben megnőtt, miután James Dean is azt viselt ebben a filmben.

James Dean, 1955. szeptember 30-án hunyt el, majdnem egy hónappal a film bemutatója előtt, ami 1955. október 27-én volt.

Az egész film egy 24 óra alatt játszódik.

James Dean azért tudott szerepelni a filmben, mert Elizabeth Taylor teherbe esett és ezért el kellett halasztani az Óriás (1956) forgatását.

Inkább legendás ez az alkotás, mint zseniális, azonban egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

8/10 több»