Haragban a világgal (1955)

Rebel Without a Cause

szaka123   2016. 01. 25.

James Dean ismét nagyot alakít. Benne minden szenvedés, sérelem és gyötrelem, amit egy tizenéves átél magában, hogy a felnőtt korba léphessen. Jó film, engem lekötött. Egyszer mindenkinek érdemes lenne megnézni, már a piros kabátos Legenda miatt is!

Kirana80   2016. 06. 27.

Korántsem úgy gondoltam soha, mint az eredeti cím, hogy ok nélkül lázadó, viszont ez a film, ez az alakítás a lázadás, harag, kétségbeesés, magány, gyötrelem, tökéletes megtestesítése volt. A film letaglózó volt, sajnos nagyon rövid ideig élt mindhárom főszereplő a valóságban. A mondanivalója világos volt, 2.helyen áll nálam a sajnos nagyon kevés James Dean nagyjátékfilm közül.

Inkább legendás ez az alkotás, mint zseniális, azonban egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

8/10 több»

4,500,000 dolláros bevételt generált, míg a költségvetése 1.5 millió dollárból volt.

(Borga )

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, 19 helyszínen.

(Borga )

A világpremier 1955. október 26-án az USA-ban New York-ban volt.