Haragban a világgal

Haragban a világgal

Rebel Without a Cause

Jim céltalanul õdöng, majd összeütközésbe kerül a szüleivel is, a törvénnyel is. Buzz, egy fiatalokból álló banda vezére, próbatételre hívja ki Jimmyt, s ez Buzz halálával végzõdik. A baleset után Jimmy megértésre talál Judynál és a józanabb… Több

Rendező: Nicholas Ray
Premier: 1955.10.26.

2021.01.31 Interfectorem Sabnock

James Dean és Natalie Wood játéka felejthetetlen ebben a társadalmi drámában. Nyomasztó légkör, kilátástalanság sugárzik a műből. Sajnálom, hogy Dean ilyen korán elhunyt, zseniális karakter színész lett volna belőle. Egy örök klasszikus mindenesetre.

2016.01.25 szaka123

James Dean ismét nagyot alakít. Benne minden szenvedés, sérelem és gyötrelem, amit egy tizenéves átél magában, hogy a felnőtt korba léphessen. Jó film, engem lekötött. Egyszer mindenkinek érdemes lenne megnézni, már a piros kabátos Legenda miatt is!

2016.06.27 Kirana80

Korántsem úgy gondoltam soha, mint az eredeti cím, hogy ok nélkül lázadó, viszont ez a film, ez az alakítás a lázadás, harag, kétségbeesés, magány, gyötrelem, tökéletes megtestesítése volt. A film letaglózó volt, sajnos nagyon rövid ideig élt mindhá... Több

4,500,000 dolláros bevételt generált, míg a költségvetése 1.5 millió dollárból volt.Szerző: Borga

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, 19 helyszínen.Szerző: Borga

A világpremier 1955. október 26-án az USA-ban New York-ban volt.Szerző: Borga

Mindhárom fő karaktert megformáló színész tragikus körülmények között halt meg.Szerző: Borga

Svédországban egy rockzenét játszó banda a főszereplő után nevezte el magát.Szerző: Borga

(2017. 11. 28.)
Inkább legendás ez az alkotás, mint zseniális, azonban egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

8/10 Több