Biciklitolvajok (1948)

Ladri di biciclette

Biciklitolvajok

Deku   2017. 07. 23.

Az egyik kedvenc olasz filmem és mint olyan nem is sok van. Viszont ez a darab nagyon drámai és tetszettek benne a karakterek. Nem volt sallang, sablon a csak a puszta történet.

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Kicsit vontatott, de benne van az ember tehetetlensége, kiszolgáltatottsága a bűnözéssel szemben. Vicces volt a Zsebtolvaj című film után ezt megnézni :D

sipiarpi   2016. 09. 06.

Már régóta megszerettem volna nézni a filmet. Valóban jó film. Megrendítő és egyben tragikus, hogy egy biciklilopás mekkora jelentőséggel tud bírni egy család életében. Csak ajánlani tudom.

veress75   2016. 07. 01.

Nagyszerű alkotás. Egyszerű de nagyon erős film az igazi életről, igazi emberekről és igazi érzelmekről. Megható az apa és fia közötti viszony. A befejezés még valósághűbbé teszi az egészet.

Hektor6   2016. 04. 28.

Nagyon szép történet, de olyakor egész szomorú is. Szegény férfi kénytelen lopni és pórul jár. Ez a film remekül prezentálja, hogy milyen nehézségekkel nézhetnek szembe az egyszerű emberek, és bizony nekik a mindennapi gondjaik is lehetnek hatalmasak. Klasszikus darab.

Enzo Staiola
Lianella Carell

A film összbevétele 36 818 dollár volt (imdb.com).

Luigi Bartolini regénye adta a film alapötletét, de a rendező és főleg Zavattini erősen átdolgozták a történetet. Annyira megváltoztatták, hogy a darab főcíme már nem is tartalmazza az ötletadó nevét.

(Berto49 )

Az 1958-as, a világ legjobb filmjeit tartalmazó úgynevezett Brüsszeli 12 harmadiknak rangsorolt darabja.

(Berto49 )

A film bekerült az Empire Magazin olvasói által megszavazott "minden idők 301 legjobb filmje" közé, 301-ik helyezettként.

(phanzetomox)