Tokiói történet

Tokiói történet

Tôkyô monogatari
Lamboh

A vidéken élő idős házaspár Tokióba utazik, hogy meglátogassa gyermekeit. Fiuk orvos, lányuk egy szépségszalont vezet, s egyikük sem örül a szülők váratlan látogatásának. Egyedül harmadik gyermekük özvegye fogadja őket szívesen és még szabadnapot is kér… Több

Rendező: Yasujirō Ozu
Forgatókönyvíró: Kôgo Noda, Yasujirō Ozu
Ország: Japán
Premier (HU): 1994.01.13.

2019.02.11 Miska bácsi

Örök érvényű mondanivaló, örök unalom

A film már több, mint 65 éves. Nem hinném, hogy emiatt kegyelmeznem kellene neki, úgy értékelem a régi filmeket is, hogy mennyire nyújtanak jó szórakozást ma. A jó értékelések miatt nagy várakozásaim voltak, valamint ismerek jó japán drámákat, és más... Teljes kritika

2017.10.06 Lamboh

A legrégebbi film amit ezidáig láttam. Valószínűleg több ilyen típusú filmmel kellene ismerkednem, mert ez nagyon bejött. Olyan nyugis volt az egész, és bár nem egy gyors folyású valami, mégsem unatkoztam a nézése közben. Örülök, hogy összefutottam vele. Kellett ez már nekem a sok giccsparádé után.

2016.03.07 citizenfour99

Lenyűgözőek ezek a Japán filmek. Ez is. Nagyszerű operatőri munka. Családi értékek bemutatása/tisztelet mellőzésének szembeállítása. Tipikus Japán film, csak ajánlani tudom akik kedvelik a régi bölcsességeken alapuló de tematikailag ujító filmeket, mármint azon a helyen belül. Szép film, viszont szomorkás.

2018.03.13 hackerjulcsi

Annak ellenére, hogy több mint fél évszázad telt el a film bemutatóját követően még mindig aktuális a mondanivalója. A generációk közti különbségek kiéleződése és az emberek elmagányosodása, elszakadása a családtól egyre nagyobb probléma. Sokat gondolkoztam a témán a film megtekintését követően. 5*

2015.02.28 jazzy

Nagyon jó film. Ozu nem mindegyik filmje ilyen jól sikerült alkotás, de ebben benne van minden, ami kellhet. Kiegyensúlyozott és visszafogott.

Yōji Yamada 2013-ban elkészítette Tōkyō Kazoku címmel a remake-et.Szerző: Borga

Doris Dörrie német rendező ihletet merített e filmből 2008-as alkotásához, a Cherry Blossoms-hoz.Szerző: Borga

1953. július - október között zajlott le a forgatás.Szerző: Borga

2012-ben a Sight & Sound magazin által, a filmrendezők körében végzett felmérést eredményeként a filmtörténet legjobb alkotásának választották.Szerző: Borga

Yasujirō Ozu olyan színészeket é stábtagokat kért fel jelen filmhez, akikkel már korábban is dolgozott együtt.Szerző: Borga