Éjféli cowboy (1969)

Midnight Cowboy

Vitya   2015. 05. 01.

Dustin Hoffmann jobb filmjei kozot van annak ellenere hogy kevesbe ismert. Valodi problemat dolgoz fel, van mondanivaloja es idotallo. Akar tobbszor is nezheto.

fastesmanalive   2015. 11. 03.

Ez valami fantasztikus. Egy hihetetlen jól kidolgozott filmről van itt szó. A látványvilág eszméletlenül szép erre nincs is panasz, talán 1-2 apróbb hiba volt, ami a film többi előnye miatt könnyen felejthetővé is válik. Így ment az 5 csillag!

Evok1909   2018. 03. 11.

Abszolút 5 csillag. Néha még ma is tabunak tűnő dolgokat feszeget. A két színész pedig nagyon ráérzett a film mondanivalójára.

Zsu99   2015. 12. 28.

Annak ellenére hogy nem egy mai film, ma is élvezettel nézhető és szórakoztató, megállja a helyét. Nagyon ötletes és érdekes az alapsztorija és a színészek alakítása kiváló.

DarkMoss   2016. 06. 07.

Dustin Hoffman egyik itthon talán kevésbé ismert szerepe, de szerintem (meg nem csak szerintem, hanem sok más ember szerint is) az egyik legjobb. Nagyon élvezem ezt a filmet valahányszor megnézem, mert egy nagyon jó bemutatása a társadalmi problémáknak és ezeknek a karaktereknek.

Jon Voight

A film olvasható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített listában .

(Norbi )

A filmben szóba kerül a híres western-színész, John Wayne is. 1969-ben Dustin Hoffmant és Jon Voight-ot egyaránt jelölték a Legjobb férfi főszereplő Oscar-díjra, ám a szobrot pont a filmben is említett John Wayne kapta meg A félszemű sheriffben nyújtott alakításáért.

(ArpiHajdu és Réci )

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1969-ben.

(dulkap )