Biciklitolvajok

Ladri di biciclette

2018.03.13 hackerjulcsi

Kicsit vontatott, de benne van az ember tehetetlensége, kiszolgáltatottsága a bűnözéssel szemben. Vicces volt a Zsebtolvaj című film után ezt megnézni :D

2017.07.23 Deku

Az egyik kedvenc olasz filmem és mint olyan nem is sok van. Viszont ez a darab nagyon drámai és tetszettek benne a karakterek. Nem volt sallang, sablon a csak a puszta történet.

2016.09.06 sipiarpi

Már régóta megszerettem volna nézni a filmet. Valóban jó film. Megrendítő és egyben tragikus, hogy egy biciklilopás mekkora jelentőséggel tud bírni egy család életében. Csak ajánlani tudom.

2016.07.01 veress75

Nagyszerű alkotás. Egyszerű de nagyon erős film az igazi életről, igazi emberekről és igazi érzelmekről. Megható az apa és fia közötti viszony. A befejezés még valósághűbbé teszi az egészet.

2016.04.28 Hektor6

Nagyon szép történet, de olyakor egész szomorú is. Szegény férfi kénytelen lopni és pórul jár. Ez a film remekül prezentálja, hogy milyen nehézségekkel nézhetnek szembe az egyszerű emberek, és bizony nekik a mindennapi gondjaik is lehetnek hatalmasak. Klasszikus darab.

2015.09.26 MrBlond

Zseinális alkotás a filmművészet hőskorából. Elképesztő, hogy a rendező milyen érzékletesen tudja filmre vinni a témáját, hogyan kerekít egy egyszerű, hétköznapi történetből egy igazi tragédiát, ami mindenkit meg tud indítani. Időt álló alkotás!

2015.03.08 laca555

Manapság az emberek kevés ilyen filmet néznek, pedig érdemes belelátni ebbe a világban. Régen nagyon jó filmeket csináltak, erre példa a Biciklitolvajok. Én szeretem a fekete-fehér filmeket és előszeretettel nézem őket.

2015.02.23 edelenyberes

Vannak filmek, amik időtlenek. Ez a film pont ilyen. Majd' 70 éves mégis örökérvényű, akár napjainkban is játszódhatna. Kötelességből néztem meg ugyan, de nem utoljára. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek! Remek karakterábrázolás, tartalmas film.

2015.10.29 KATE

Jó film volt nagyon, a rendezőt nem ismertem, és ennek a korszaknak a filmjeiben sem vagyok járatos, de engem teljesen szíven talált az egész, mostantól több ilyen típusú filmet fogok nézni, mert azt hiszem, nagyon mélyek és nagyon sokat tudnak adni ... Több