Haragban a világgal

Rebel Without a Cause

4,500,000 dolláros bevételt generált, míg a költségvetése 1.5 millió dollárból volt.Szerző: Borga

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, 19 helyszínen.Szerző: Borga

A világpremier 1955. október 26-án az USA-ban New York-ban volt.Szerző: Borga

Mindhárom fő karaktert megformáló színész tragikus körülmények között halt meg.Szerző: Borga

Svédországban egy rockzenét játszó banda a főszereplő után nevezte el magát.Szerző: Borga

Nicholas Ray eredeti terve az volt, hogy a filmet fekete-fehérben készíti el.Szerző: Borga

A póló eladás nagymértékben megnőtt, miután James Dean is azt viselt ebben a filmben. Szerző: rbernadett

James Dean, 1955. szeptember 30-án hunyt el, majdnem egy hónappal a film bemutatója előtt, ami 1955. október 27-én volt. Szerző: rbernadett

Az egész film egy 24 óra alatt játszódik. Szerző: rbernadett

James Dean azért tudott szerepelni a filmben, mert Elizabeth Taylor teherbe esett és ezért el kellett halasztani az Óriás (1956) forgatását. Szerző: rbernadett

Az üres medence, amiben a karakterek ülnek és megbeszélik az életüket, először az Alkony sugárút (1950) című filmben tűnt fel. Szerző: rbernadett

Eredetileg lett volna egy csókjelenet James Dean és Sal Mineo között. Szerző: rbernadett

A Stark ház nappalijának alapjául Nicholas Ray bungalója szolgált.Szerző: rbernadett

Annak ellenére, hogy James Dean tinédzsert alakított, 24 éves volt a film forgatásakor. Natalie Wood és Sal Mineo a megfelelő korban voltak. Szerző: rbernadett