A birodalom visszavár

A birodalom visszavár

Les deux mondes

Két világ képei tárulnak fel előttünk: Bégaméni falvának lakói azért fohászkodnak, hogy végre szabadítsa fel valaki őket Zotan, a kannibál önkényúr uralma alól. Eközben napjaink Párizsában Remy Bassano egy napon veszíti el állását és feleségét is. Egy időkapu révén a férfi hirtelen… Több

Rendező: Daniel Cohen
Ország: Franciaország
Premier: 2007.11.21.

KULCSSZAVAK

2021.01.17 taba

A birodalom visszavár - kellemes szórakozás Benoit Poelvoorde módra

Nemrég – végre – sikerült megtekintenem ezt a filmet. Benoit Poelvoorde talán nem annyira ismert Magyarországon, mint Jean Reno vagy Christian Clavier, de vígjátékaiban remekül játssza a csetlő-botló kisembert, akinek az életében váratlan lehetőség adódik, hogy kilépjen a szürkeségből. Az író-rendező Poelvoorde nemcsak vígjátékokat, hanem elgondolkodtatóbb filmeket és készített, pl. Raoul Taburin, Legújabb Testamentum, Az őrsön stb. Ott a helye korunk figyelemreméltó színészei között.

2018.08.02 Megamovie

Ahhoz képest hogy azt hittem, hogy ez a film nagyon félre fog menni nálam tök jól elvoltam vele. Érdekes humoros történet, jók cselekményvezetés és szép helyszínek. Összességében egyszer teljesen jó kis kikapcsolódás.

2017.08.31 KATE

Fuh, hát itt szerintem egyszerűen valami nagyon félrement a készítőknél. Az egész valahogy idétlen lett, szinte egy olyan poénja sem volt a filmnek, amin tudtam volna nevetni. Nem mondanám egy kiemelkedő darabnak.

2017.07.01 rissa

Nem igazán tudom, mit is láttam, mi is a célja, szándéka a filmnek, de engem nem kifejezetten fogott meg. Szerintem ezt mindenki maga számára tudja csak megítélni, hogy bejön-e neki egyáltalán ez a fajta humor.