My Darling Clementine

My Darling Clementine

Darryl F. Zanuck kényszerítette a vonakodó John Fordot, a film az utolsó jelenetében csattanjon el egy csók Wyatt és Clementine között.Szerző: rbernadett

A filmet 45 alatt forgatták. Szerző: rbernadett

A film 1882-ben játszódik. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

A film optimizmusa és egyszerű idealizmusa miatt John Ford úgy gondolt a filmre, hogy a film alapvetően gyerekeknek készült. Szerző: rbernadett

Vincent Price szóba került Doc Holliday szerepére. Szerző: rbernadett

Henry Fonda első szerepe a második világháború után miután visszatért a hadseregből.Szerző: rbernadett

Tombstone, Arizona nem a Monument Valley-ben található, de John Ford oda tette, mert a Monument Valley-ben szerette volna leforgatni a westernjeit. Szerző: rbernadett

Henry Fonda szerint, 1976-ban Darryl F. Zanuck első választása Doc Holliday szerepére James Stewart volt, azonban John Ford felülbírálta a döntését, mert nem hitte, hogy Stewart el tudná játszani a szerepet. Szerző: rbernadett

Walter Brennan annyira gyűlölte John Fordot, hogy soha többet nem dolgozott vele együtt újra. Egy alkalommal, amikor Brennannek gondjai támadtak azzal, hogy felszálljon a lóra, Ford odakiabált, "Még egy lóra sem tudsz felszállni?" Mire Brennan így válaszolt, "Nem, viszont három Oscart kaptam eddig az alakításaimért". Szerző: rbernadett

John Ford fiatal korában ismerte az igazi Wyatt Earpöt, és azt állította, ahogy az OK Corral tűzharcos jelenet úgy volt megrendezve, ahogyan azt Earp mesélte el, néhány kivételről eltekintve.Szerző: rbernadett