Semmi

Intet

filmtro.hu
2022/09/03

Mi történik akkor, ha egy rakás nyolcadikos gyerek elhatározza, hogy bebizonyítja: az életnek igenis van értelme? Janne Teller nagy botrányt kavart, majd komoly kritikai elismerést kiváltó regényének filmes adaptációjában egy játékos kísérlet vérfagyasztó, kegyetlen pszichodrámába csap át, amelynek végén a felnőttkor felé igyekvő kiskamaszok többet tudnak meg önmagukról és az élet értelméről, mint azt valaha is remélték. Több

Roboraptor
2023/04/23

Janne Teller ifjúsági regényét van, ahol betiltották, máshol meg kötelezővé tették. Hazánkban például pár éve egy magyartanár markáns ellenvéleményt fogalmazott meg a Semmi miatt, mert kötelező olvasmánynak adták fel egy iskolában: olyan ártalmas műnek tartotta, ami egy mindenétől megfosztott világot mutat be a gyerekeknek. A nihilista életfelfogást egy osztálynyi gyereken modellező mű azonban inkább egy fontos „hogyan ne csináld” típusú recept, nem pedig használati utasítás az élethez. Az élet értelmének keresése közben kegyetlenül tanulságos tévútra tévedő végzős gimnazista osztály történetéből Trine Piil Christensen álmodott coming of age thrillert. Több

Vox.hu
2023/05/10

A fiatalkori egzisztenciális krízis ennyire vad és kétségbeesett csoportos hatását bemutatni érdekfeszítő koncepció, és bár a regény erejét nem tudja elérni, a katarzis a filmben sem marad el. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!