Víkend

dulkap   2016. 08. 26.

Nem volt ez olyan rossz, mint az előzetes híresztelések, de azért gyakran láthatóan magyar volt, ami sok filmnél direkt jó, de itt nem. Adott egy gyönyörű környezet és remek képek, amitől van egy hangulata is a filmnek, de aztán egy kicsit vissza esik az egész, nem mellékesen Simon Kornél borzalmas alakításának hála. A forgatókönyv jónak tűnik, ám a végére sikerül bárgyúvá bonyolítani a történetet, ráadásul lássuk be nem fest túl jó képet az erdélyi magyarság egy részéről. De összességében kellemes meglepetés a film, szép képekkel, jó rendezéssel, csak hát a forgatókönyv nem túl jó.

HercegPeter   2017. 03. 07.

Jobb volt, mint azt én gondoltam, de persze nem világszínvonalú. A legnagyobb pozitívum egyértelműen a környezet. Bennem mondjuk a film több kérdést vet fel mint választ. Fordulatos volt, de a végét talán még kicsit elhúzhatták volna. Az utolsó jelenet pedig ebben a formában szerintem teljesen értelmetlen.

Berto49   2016. 12. 08.

Nagyrészt érthetetlen párbeszédek és eszméletlenül sok trágár szöveg. Összekutyult cselekmény, rossz színészek (Gryllus Dorkával az élen – egyszerűen érthetelen számomra, hogy miért szerepeltetik ezt a luvnyát!) szép őszi erdélyi tájak, oszt ennyi ez az új magyar thrillernek kikiáltott filmszerűség.

Szilonka   2017. 06. 14.

Az első hulla megjelenéséig nagyon unalmas, utána már csak kicsit. A végére szinte mindenki meghal. A történet amúgy nem lenne rossz, csak valahogy a párbeszédek lettek jellegtelenek.

Lonka   2017. 07. 26.

Magyar viszonylatban nem volt rossz, de azért nem lett egy filmremek. Főként a logikátlan lépések zavartak illetve a nem kidolgozott párbeszédek.

Győri Márk
Csőre Gábor
Anger Zsolt
Dobó Kata
Lengyel Tamás

Az első(nek kikiáltott) magyar thriller, a Víkend, ha nem is kimagasló, de műfaji tanulmánynak tökéletes. több»

Se nem sárgább, se nem savanyúbb, de a miénk. Mátyássy Áron sok éves munkája a Víkenddel magyar viszonylatban sajátos eredménnyel zárult: sikerült egy lényegében teljesen átlagos hollywoodi filmet leforgatnia. Hogy ez most miért jó, az nem világos. HAJNAL MÁRTON KRITIKÁJA. több»

Mátyássy Áron Víkendje szerzőibb a műfaji filmnél és fordítva. A thriller műfaji elemeinek megfelelőit rendre megkapjuk, és ilyen értelemben pöpec darab, de kevés olyan része akad, amit a rendező korábbi darabjaiban ne láttunk volna. Remek színészekkel és egy figyelemfelkeltő és fenntartó darabbal Erdélyben indult a magyar moziősz. több»