Szökés Pretoriából

Szökés Pretoriából

Escape from Pretoria
jabor

Tim Jenkin és Stephen Lee elhatározzák, hogy megszöknek a Dél-afrikai Köztársaság fővárosában, Pretoriában taláható hírhedt börtönből. A két férfit politikai fogolynak minősítették. Tervük egy cseppet sem veszélytelen, az egész akciójuk nem más, mint hajsza az idővel.
A Szökés Pretóriából igaz… Több

Rendező: Francis Annan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Dél-afrikai Köztársaság, Ausztrália
Premier: 2020.02.29.

2022.04.19 Fikatours_blogger

A cím kissé félrevezető, mert a film arról szól, hogyan szöknek meg egy börtönből, nem egy városból. Ha ezt tudom, meg sem nézem, ilyennel tele a padlás.

2020.08.21 Szilonka

Remek kis film volt. Hihetetlen és egyben zseniális a története, amely megtörtént eseményeket dolgoz fel.

2021.10.28 Ms. Akárki

Hihetetlen, hogy milyen aprólékos tervezéssel sikerül kinyitniuk a zárakat. Politikai fogolyként nem is valószínű, hogy hosszú életűek lettek volna abban a börtönben. Daniel Radcliff pedig igazán remek színész, számomra itt is bizonyította, hogy ő szinte bármit/bárkit tud alakítani.

2020.03.29 indingo

Ettől a filmtől leesett az állam. Sok igaz történetre mondtam már, hogy hihetetlen, de ez túl tesz mindegyiken. Amit ezek a srácok véghez vittek, az valami elképesztő. És mindent, ami szükséges volt a szökéshez, maga a börtön adta nekik, és mindent a... Több

2020.12.20 Crystaldeer

Zseniális börtönből megszökős film. Daniel Radcliffe remekül kitudott már törni a Harry Potter karakteréből. Persze egy nem napjainkban játszódó történetről van szó, ezért megfogott a kijutás "egyszerűsége", napjainkban már nem lenne ilyen "könnyű". ... Több

A filmet az ausztráliai Adelaide-ban forgatták.Szerző: hp

A forgatás a valódi menekülés 40. évfordulóján zajlott.Szerző: hp

A film címe csak a produkció végén jelenik meg.Szerző: hp

A filmben használt véső a tényleges menekülésnél használt véső. Tim Jenkin megtartotta, és biztosította a filmesek számára a tárgyat.Szerző: hp