Szökés Pretoriából (2020)

Escape from Pretoria

stomachh   2021. 04. 15.

Kellemes meglepetés a film. Igaz történeten alapuló börtönből szökés, izgalmas volt, tudom ajánlani.

Szilonka   2020. 08. 21.

Remek kis film volt. Hihetetlen és egyben zseniális a története, amely megtörtént eseményeket dolgoz fel.

indingo   2020. 03. 29.

Ettől a filmtől leesett az állam. Sok igaz történetre mondtam már, hogy hihetetlen, de ez túl tesz mindegyiken. Amit ezek a srácok véghez vittek, az valami elképesztő. És mindent, ami szükséges volt a szökéshez, maga a börtön adta nekik, és mindent a... több»

Crystaldeer   2020. 12. 20.

Zseniális börtönből megszökős film. Daniel Radcliffe remekül kitudott már törni a Harry Potter karakteréből. Persze egy nem napjainkban játszódó történetről van szó, ezért megfogott a kijutás "egyszerűsége", napjainkban már nem lenne ilyen "könnyű". ... több»

Bazzzsi   2020. 10. 25.

Nem az első, megtörtént eseményeket feldolgozó film, amelynek főszerepében köszön vissza Daniel Radcliffe. Jól állnak neki ezek a szerepek, a film pedig végig lekötötte a figyelmemet.

Di Canio   2021. 01. 01.

Dél-Afrikai börtönből szökős film az apartheid rendszer alatt. Elég komoly, amit összehoznak, hogy kijussanak a börtönből, ilyen megoldással ez nagy dolog lehetett. Kellemes meglepetés volt ez a film, nem gondoltam, hogy ilyen jó lesz.

jabor   2020. 12. 09.

Egyszer nézős szökéssztori, de ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, közel sem kell korszakalkotó filmre számítani, de aki csípi ezt a stílust, az élvezni fogja. Itt-ott kicsit esetlen a dialógus, és vannak jól bevált sablonok is, de egy "unalmasabb kedd estére" szerintem jó választás.

A filmet az ausztráliai Adelaide-ban forgatták.

A forgatás a valódi menekülés 40. évfordulóján zajlott.

A film címe csak a produkció végén jelenik meg.

A filmben használt véső a tényleges menekülésnél használt véső. Tim Jenkin megtartotta, és biztosította a filmesek számára a tárgyat.

A film megtörtént eseményeket dolgoz fel.

(Szilonka)