Advertisement

Pandémia (2020)

Pandemic: How to Prevent an Outbreak

Klauka89   2020. 08. 16.

Napjaink legnépszerűbb félelméből alkotott idei sorozat

Nem szabad beengedni a lélekbe a félelmet. Az okozza a legtöbb kárt. 2020-as 10 részes sorozat a koronavírusról, kováról. Engem nagyon megnyert a sorozat, jól felépített forgatókönyv, a szereplők jók, a megvalósítás is. Ez egy ország (Kanada) eseteit és történéseit mutatja be, nem az egész világét. A kezdetek kezdetén lehetett, mikor másutt még csak néhány eset kezdett napvilágra kerülni. Az volt az érzésem, hogy a végét összecsapták, de nézzétek meg mindenképp, szerintem megéri! Van benne szerelem, félelem, megcsalás, betegség, hazugság, emberi butaság, kapzsiság, veszteség, elengedés, továbblépés.

A Netflix félelmetes időzítéssel jelentette meg felületén a Pandémiát januárban. Ekkor még csak aggódva figyelte a világ, mi történik Kínában, márciustól viszont világjárványról beszélhetünk. Rengeteg faktor közrejátszott abban, hogy idáig fajulhattak a dolgok, miközben a vészhelyzet megelőzésére szinte minden feltétel adott volt, még ha vakcina jelenleg nem is áll rendelkezésre. A Pandémia nem szól, nem is szólhatott volna a jelenlegi helyzetről, de helyette jól ábrázolja, hogy kik és milyen eszközökkel küzdenek globálisan vagy helyi szinten a fertőző betegségekkel. több»