NA

Pécsi szál

Pécsi szál

Filmkritika: Pécsi szál (0)

A Pécsről készült felvételetek tényleg megérik a mozijegy árát, a Mecsek felől drónnal készített részek tényleg a filmvászonért kiáltanak. És persze ott van a Kispál és Borz, a Halott Pénz, a Punnany Massif és (nem annyira) sokan mások. A zenéjük és az általuk elmesélt történetek nem egy ember („rajongó”) számára tartogathatnak izgalmas pillanatokat. Ezekkel együtt annyit tudok mondani, hogy fanyalgok és fanyalgok, de a lelkem mélyén azért megszerettem a Pécsi szál című filmet több»

Akik szeretik Pécset, azoknak külön élmény lesz megnézni ezt az alkotást, akik a filmben szereplő zenészeket, illetve az általuk képviselt műfajok valamelyikét kedvelik, nekik azért fog örömöt okozni a mozi. több»

A Pécsi szál persze ettől még elmesélhetne egy épkézláb történetet a pécsi zenekarok hátán felkapaszkodva, de alkotói láthatóan azt hitték, hogy áldokumentumfilmet könnyebb készíteni, mint játékfilmet, miközben a gyakorlatban ez éppen fordítva van. több»