Krisztina királynő (1933)

Queen Christina

Artemisia   2017. 12. 14.

Az egyik leggyönyörűbb film amit valaha láttam. Bár jó pár dologban eltér a valódi Krisztina királynő életétől, így is monumentális alkotás.Garbó számára nagyon testhez álló szerep, szinte emberfeletti, ahogy a vásznon megéli és továbbadja a húsbavá... több»

Greta Garbo

John Gilbert háromszor is megkérte Greta Garbo kezét, de ő mindháromszor visszautasította.

(Artemisia )

Greta Garbo és John Gilbert negyedik, egyben utolsó közös filmje.

(Artemisia )

A film Greta Garbo 14. filmszerepe és az 5. hangosfilmje.

(Artemisia )

1933-ban, a hollywoodi cenzúra idején készült a film. Ennek tudható be, hogy jócskán romantizálták Krisztina botrányokban gazdag életét.

(Artemisia )

A valódi Krisztina királynő a korabeli feljegyzések szerint sosem szeretett férfit, Antonio karaktere fiktív.

(Artemisia )

Greta Garbo és Kriszzina királynő életeben sok párhuzam felfedezhető. Pl. állítólag mindketten vonzódtak a nőkhöz és mindketten önként vonultak vissza. Krisztina lemondott a trónról, Garbo pedig 36 évesen, sikerei csúcsán örökre felhagyott a filmezéssel.

(Artemisia )

A film szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

1933-ban ez volt a legnépszerűbb film a pénztáraknál az Egyesült Államokban.

A jelenet, amiben Christina körbemegy a szobában a fogadóban, és visszaemlékszik arra az éjszakára, amit a kedvesével töltött együtt, annyira aprólékosan meg volt koreografálva, hogy Greta Garbo egy metronómra adta elő a jelenetet.