Rettegett Iván I-II.

Ivan Groznyy

Ország: Szovjetunió
Premier: 1945.01.20.

2024.02.01 Sandor

Fiatal korom nagy filmélménye. Kíváncsi lennék, hogy ma megnézve még működik-e?

2018.12.09 Yosihiro

Rettegett Iván

Igazából az Orosz történelmet nem ismerem. Ez az 1945-ös orosz film vagy talán tévéjáték igazából nem nyűgözött le. Mint színdarab remek lett filmes szemmel nézve kicsit "unalmas". Mikor felpörögnek az események akkor jó. A színészi alakítások a maga nemében jónak mondható. A történet : 1 részben addig jutunk hogy Ivánt megkoronázzák és ellenségei sokasodnak. Feleségét megmérgezik. A gyermeke hogy hova tűnik el azt nem tudom. A hatalom és az ország egybekovácsolása és felesége elvesztése felemészti Ivánt. 2 részben maga köré bizalmas embereket állít mivel árulok veszik körül. Később kiderül felesége gyilkosának neve és egy csellel le is leplezi az összeesküvőket. Nagyon röviden ennyit hámoztam ki a 2 részből. Összességében egy jó közepes filmet kapunk. Aki szereti az Orosz alkotásokat azoknak ajánlom! Üdv Yosi

2015.07.27 Bekmeli

Az egyik legjobb történelmi film kiváló színészekkel. Meggyőző, megrendítő alkotás, igényesen kidolgozott film. Érzelmileg is megfogott és beleéltem magam a cselekménybe. Bátran ajánlom!

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Több, mint 3 évig tartott a film elkészítése. Szerző: rbernadett

Az utolsó film, amit Sergei M. Eisenstein rendezett és be is fejezett. Szerző: rbernadett