Frankenstein fia

Son of Frankenstein

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 89%-os.Szerző: citizenfour99

A 2008-as Halálfutam c. filmben Joe Ames-t ''Ygor''-nak nevezi, mert csúnya. Ez Lugosi Béla karaktere a filmbenSzerző: citizenfour99

A filmet számos alkotás követte, amelyek között kapcsolódási pontokat lehet felfedezni : A farkasember (1941) ;Frankenstein szelleme (1942) ;Frankenstein és a Vérfarkas (1943) ;Drakula fia (1943) ; Frankenstein háza (1944) ; Drakula háza (1945) ; Bud Abbott és Lou Costello találkozik Frankensteinnel (1948) Szerző: citizenfour99

A film teljes egészében stúdióban forgatták, méghozzá a : Universal Studios - 100 Universal City Plaza, Amerika, Kalifornia.Szerző: citizenfour99

Lugosi Béla teljesítményét a filmben sokan még a saját alakításai közül is kiemelkedőnek tartják.Szerző: citizenfour99

Boris Karloffnak életében először kijött az apja is megnézni a forgatást. Nyilván tetszett neki az előző kettő Frankenstein film, mivel ez a sorozat 3. része.Szerző: citizenfour99

Ez az első Frankenstein film, amiben a "szörny" ténylegesen érintkezik elektródákkal.Szerző: citizenfour99

Claude Rains és Peter Lorre is egyaránt esélyesek volt Wolf Von Frankenstein szerepére.Szerző: citizenfour99

A sminkművésznek, Jack P. Pierce-nek becslések szerint közel 4 órát vett igénybe Boris Karloffot szörnnyé alakítani.Szerző: citizenfour99