Soul Exodus

A film története szerint négy amerikai és egy orosz klezmer zenész elhatározza, hogy felkutatják európai gyökereiket, hogy ráleljenek zenéjük eredetére, és hogy szüleik, nagyszüleik múltján keresztül jobban megismerjék saját magukat és saját zsidóságukat is. Ez a film az identitáskeresésről… Több

Rendező: Bereczki Csaba
Forgatókönyvíró: Bereczki Csaba
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.12.15.

2016.12.19 Gríz

Nagyon jó volt. A hangulat teljesen magával ragadott. A film előtt nagyon aggódtam, hogy sírással és szomorkodással ér végett, hiszen úgy is a holokausztnál kötünk ki. Nagyon felüdítő volt, reményekkel telve hagytam el a mozitermet. Nagyon köszönöm ezt a fantasztikus élményt!

2016.12.16 kasztni

Jó volt. A zenék és a hangulat nagyon jó volt. Néha már annyira pozitív volt, hogy kételkedni kezdtem benne, hogy tényleg dokumentum filmet nézzek-e . Sokkal több mindent tudott adni a film annak köszönhetően, hogy a jelenből indultunk visszafelé, és hogy nyugatról keletre haladtunk.

2016.12.17 adam

Tetszett! Néha teljesen elfeledkeztem róla, hogy egy dokumentum filmet látok. A zenék belopták magukat a szívembe, egész haza úton ezeket dúdoltam. Nagyon pozitív és optimista film volt az identitás keresésről. Annak ellenére, hogy szórakoztatott, komoly dolgokat is tanított a nézőknek.

A film 1 594 520 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 059 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Értékelés: 7.5/10
(2016. 12. 17.)
Életigenlő road-movie sok zenével, az identitáskeresésről. 75/100 Több

(2017. 01. 01.)
Egy rendkívül kellemes, jó kedvű alkotást láthatunk, amely azonban nem éri be annyival, hogy szereplői dalolnak párat, aztán mindannyian hazamegyünk. Több