Samsara - A lét örök körforgása

Samsara - A lét örök körforgása

Samsara

Ron Fricke

A 'szamszára' szanszkrit szó, lényege az élet örök körforgásában változó jelenségek mélyebb értelmezése. Ez adja a film kiindulási pontját is: Frickle és Magidson azt a megfoghatatlan, mégis működő összekapcsolódási pontot kutatja, mely a keleti vallások szerint átível életeinken, újjászületéseinken. A stáb 5 éven keresztül, 5 kontinens 25 országában forgatott. A csodálatos felvételeket 70mm-es filmre rögzítették, ennek köszönhető a döbbenetes vizuális élmény, melynek alapját a szent földek, a katasztrófa sújtotta övezetek, ipari komplexumok és természeti csodák lélegzetelállító látványa adja.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Kína, Dánia, Koreai Köztársaság, Olaszország, Dél-afrikai Köztársaság, Brazília, Thaiföld, Egyiptom, Namíbia, Kenya, Szingapúr, Ghána, Indonézia, Etiópia, Jordánia, Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia
Premier (HU): 2012.12.20.

2021.04.25 Yosihiro

Az élet...

Ezt a filmet vallástól függetlenül néztem. Az emberi életben való viselkedés és élet egy példáját láthatjuk, ami elgondolkodtató és tanulságos. A film talán egy vallási irányzatnak szánt ismertetőként is felfogható. Témája elsőként a megvilágosodás, ... Teljes kritika

2020.12.08 elekm90

Számomra abszolút tizes alkotás. Hihetetlen, ahogy ez a dokumentumfilm szavak nélkül képes elgondolkodtatni az embert, és bemutatni a földi lét oly sok aspektusát. Mindenkinek ajánlom.

2015.01.26 hackerjulcsi

Ennél jobban aligha lehet megjeleníteni a világunkban uralkodó kontrasztokat és az emberi faj elcsökevényesedését. Letaglózott, bevallom néhol bekönnyeztem is tőle. Rádöbben az élet fontos dolgaira és megdöbbent. A film egyik különlegessége, hogy oly... Több

2017.05.29 Zoer8993

Ez olyan film amit ugyan nem kaptak fel de éppen ettől rejtett kincs. Mindenkinek legalább egyszer nézősnek kéne lennie. Annak ellenére, hogy milyen típusú film ez remek lett.

2015.07.25 evaka3355

Nem értem meg miért nem ezt a filmet díjazzák orrvérzésig. Hát ez maga a művészet. Ahogy azok a képek megjelennek, azokkal a zenékkel... 5x láttam, de még biztos megfogom nézni. Meditációs, filozofálós élmény, ami tényleg ad valamit a nézőnek.

A film címének szanszkrit nyelvű jelentése "vándorlás", "létforgatag". A születés és a halál körforgására, a lélekvándorlásra utal.Szerző: elekm90