Tini nindzsa teknőcök (1987)

Teenage Mutant Ninja Turtles

Thibo84   2019. 02. 23.

Egy másik nagy kedvencem volt. Annak idején, minden vasárnap ezzel a mesével indítottam a napomat.

mamiéstöti2   2018. 12. 03.

Mindenkori nagy kedvencem, imádom a belőle készült filmeket is. A 4 nindzsa igazi hős. Gyerekkori klasszikusom, 5/5!

Norbert93   2018. 07. 20.

Az egyik, ha nem a legjobb változata a feldolgozásoknak. A számítógéppel animált gyalázat egyszerűen a közelébe se ér.

A bemutatóra Los Angelesben került sor.

(Thibo84)

Baxter Stockmant fehérre változtatták a műsorban. A képregényekben Baxter afroamerikai, és nem mutálódott emberi léggyé.

(Thibo84)

Hogy időben megjelenjenek a részek, az animátorok gyakran siettek és színezési hibákat vétettek. Gyakran összecserélték a fejkendők színeit.

(Thibo84)

Bár Casey Jones rendszeresen szerepelt a képregényekben, de csak alkalmi szereplő ebben a sorozatban. Személyisége a sorozatban drasztikusan eltér a képregénybeli karaktertől.

(Thibo84)

Mint más, erőszakos rajzfilmsorozatok, a TMNT sem kerülte el a szülők kritikáját. Az iskolák arról számoltak be, hogy a szünetek alatt a gyerekek harcba kezdtek és súlyos fájdalmat okoztak egymásnak, mialatt megpróbálták utánozni a műsorban látott harcművészeti lépéseket.

(Thibo84)

Ez az egyetlen TMNT adaptáció, amely nem hívja fel a figyelmet a Leonardo és Raphael közötti nézeteltérésekre.

(Thibo84)

Az eredeti Mirage képregényben a Fürgeláb Klán katonák valódi emberek, nem robotok.

(Thibo84)

Ebben a sorozatban Szecska mester és Hamato Yoshi egy és ugyanaz a személy. Az eredeti képregényben Szecska Hamato Yoshi kedvtelésből tartott patkánya volt.

(Thibo84)

Az eredeti képregényekben sok volt a vér, a teknősök káromkodtak és alkoholt ittak, annak ellenére, hogy gyereknek készítették.

(Thibo84)

Townsend Coleman szerint a "Cowabunga" csak úgy jött, soha nem írta bele a forgatókönyvbe, de a stúdiónak annyira tetszett, hogy Michealangelo jelmondatává tették.