Vidéki lány

The Country Girl

Habár Grace Kelly és William Holden románca nem volt nyilvános, Holden bemutatta a feleségének Kellyt, illetve a színésznő is bemutatta Holdent az apjának. Nem meglepő módon egyik helyen sem kaptak meleg fogadtatást, Kelly apja komolyan meg is fenyegette Holdent.Szerző: JcWh

Grace Kelly és William Holden románca óriási médiafelhajtást váltott ki a film forgatása alatt. Kelly nagyon sok sértő megjegyzést kapott az újságíróktól, Hedda Hopper egyenesen nimfomániásnak nevezte a színésznőt, amiért kikezd szinte az összes házas férfi szereplőtársával.Szerző: JcWh

A forgatás megkezdése előtt a három főszereplő két hétig intenzíven gyakorolt egy Palm Springs-i helyszínen, ahol – George Seaton elmondása szerint – összekovácsolódott a három különböző egyéniségű színész.Szerző: JcWh

A női főszerepre elsőként beválogatott Jennifer Jones teherbe esett, ezért a producerek úgy döntöttek, hogy lecserélik Grace Kellyre, akit viszont az MGM stúdió csak hosszas gondolkodás után adott kölcsön a filmhez.Szerző: JcWh

Miután William Holden kérvényezte, hogy Grace Kelly neve jelenjen meg a plakátokon második helyen, és övé legyen a harmadik, a rendező, George Seaton megdöbbenve ment Holdenhez és azt mondta: "Te vagy Hollywood történetének első színésze, aki a nevét lejjebb vetette."Szerző: JcWh

A film az 1954-es és 1955-ös év egyik óriási kasszasiker filmje volt 6,5 millió dollárt termelve az USA és Kanada mozikasszáinál.Szerző: JcWh

William Holden Audrey Hepburnnel a Sabrina forgatása alatt folytatott románca után a Vidéki lány és a Toko-ri hídjainak forgatása alatt Grace Kelly-vel kezdett szerelemi viszonyba. Holden és Kelly románca több újság címlapjára is rákerült, amikor Holden kocsiját egész éjszaka Kelly lakása előtt látták parkolni.Szerző: JcWh

Grace Kelly Oscar-díját filmbéli szereplőtársa, és az előző év legjobb férfi főszereplő Oscar-díjasa, William Holden adta át a színésznőnek.Szerző: JcWh

Grace Kelly győzelme a legjobb női főszereplő kategóriában valószínűleg az Oscar-gálák egyik legtöbb érzelmet kiváltó eseménye lett, ugyanis a legnagyobb esélyesnek Judy Garland Csillag születikben adott alakítását tartották. Állítólag csak néhány szavazat döntött a kategória győztesének kilétéről.Szerző: JcWh

A Paramount stúdió kölcsönkérte Grace Kellyt erre a filmre az MGM-től. Az MGM sokáig nem volt hajlandó kiadni a színésznőt, de miután Kelly karrierjének befejezésével fenyegetőzött, a stúdió mégis beadta a derekát.Szerző: JcWh

A filmet 1954. december 15-én mutatták be a New York-i Criterion Theater-ben.Szerző: JcWh

William Holden az "I Love Lucy" című sorozat 1955. február 7-én levetített epizódjában (4. évad 16. rész) mint vendégsztár említést tett a filmről.Szerző: JcWh

A film egy Clifford Odets (1906-1963) által írt színdarab ("Country Girl", 1950) alapján készült, a forgatókönyv megírása George Seaton számára Oscar-díjat hozott. Ugyanígy szobrot kapott Grace Kelly is, aki még két évig dolgozhatott filmsztárként, aztán inkább hercegné lett belőle. Szerző: Berto49

A film forgatása alatt Bing Crosby közelebbi viszonyba szeretett volna kerülni Grace Kelly-vel, de a színésznő távolságtartó maradt vele. William Holden (aki eleinte Crosby kedvéért távol tartotta magát a színésznőtől) ezután viszonyt kezdett Kelly-vel, és még a házasság gondolata is felmerült közöttük.Szerző: JcWh