Lady Eve

The Lady Eve

John Kessel Corrupting Dr. Nice c. művéhez e filmből merített ihletet. Szerző: Bogi87

A The Birds and the Bees c. filmet a Lady Eve alapján készítették el. Szerző: Bogi87

Buddy G. DeSylva, producere volt a filmnek, ám nem szerepel a stáblistában. Szerző: Bogi87

A Two Bad Hats c. mű a film alapja. Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 100%-ra értékelték, 32 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Corrupting Dr. Nice című, John Kessel àltal írt, 1997-ben megjelent sci-fi regényre nagy hatàssal volt a film. Szerző: Bogi87

történetén alapszik a film. Szerző: Bogi87

Preston Sturges nemcsak rendezője, hanem írója is volt a filmnek. Szerző: Bogi87

1941. februàr 25-én mutattàk be. Szerző: Bogi87

A film 660 ezer dollàrból valósult meg. Szerző: Bogi87

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film az 55. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87

Preston Sturges Renoban, Nevada államban írta meg a forgatókönyvet, miközben arra várt, hogy harmadik alkalommal is elváljon. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Ez Laura Dern kedvenc filmje. Szerző: rbernadett