Az utolsó prémvadász

The Last Trapper

Nicolas Vanier ismert természetfilmes rendező, aki dramatizált valós történeteket álmodik vászonra. Sokszor kritizálják felfogását, ami a játékfilm és a dokumentumfilm keskeny mezsgyéjén mozog, de van igazság abban, hogy ha csak dokumentumfilmeket készítene, sokkal kevesebb ember nézné meg azokat, és így nem ismernék meg ezeket a csodálatos értékeket, elfeledett tudásokat, természeti ismereteket. Olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Loup (Farkasbarátság) (2009), a Belle és Sebastian (2013), a Taníts meg repülni! (2019) vagy a Poly (2020).Szerző: Dorkateo

A rendezőt, Nicolas Vanier-t sok kritika illette, hogy nem eléggé valódi a dokumentumfilm. Ugyanakkor nincs senki, aki hasonló filmet készített volna, így a hibái ellenére is értékmegőrző művet láthatunk.Szerző: Dorkateo

Ismeretek nélkül azt gondolhatjuk, hogy a csapdázás, lelövés kegyetlenség, és az állatok kipusztulásához vezet. Ez nem így van, biológiai kutatások igazolják, hogy egy terület populációját jobban egyensúlyban lehet tartani, ha korlátok között tartják a túlszaporodást, vagy ha pl. alfahímeket elfogva növelik a szaporulatot.Szerző: Dorkateo

A musher szánhúzót jelent. A hagyományosan szánhúzó kutyákkal közlekedőket, és a szánhúzó kutyafajtákat értik ezalatt. Sokan már nem tartanak kutyafalkát, inkább gázolajjal működő hószánokat vesznek.Szerző: Dorkateo

A prémvadászokat a franciául trappeur, vagy angolul trapper elnevezéssel illetik Észak-Amerikában.Szerző: Dorkateo

A film francia címe: Le dernier trappeur.Szerző: Dorkateo

Az egyik főszereplő kutya a Nanook nevet viseli, ami gyakori eszkimó név. A fiatalabb szuka kutya neve Apach, ez indián név.Szerző: Dorkateo

Kanada 3 északi tartománya közül a Yukon a legritkábban lakott terület, összesen 37.000 ember lakik ott, ezek nagy része is a tartományi fővárosban, Whitehorse-ban lakik. A film szereplői a várostól 5 nap lójárásnyi távolságra élnek.Szerző: Dorkateo

A dramatizált dokumentumfilm szereplői valóságosak, tényleg a Yukon menti őserdőkben élnek. A filmen csak a medvét kellett eljátszani egy szelíd példánynak, minden más szereplő önmagát adta.Szerző: Dorkateo

A főszereplő, Norman Winther prémvadász szavai: „A boldogságom főként attól függ, hogyan viszonyulok a körülöttem lévő világhoz. Nemcsak csodálom, hanem a része is vagyok. Az embereknek soha nem kellett volna elveszíteniük a kapcsolatot a természettel. Eggyé kell válnunk a környezettel. Ha az emberiség túl akar élni, akkor el kell kezdeni együtt élni a természettel, nem pedig ellene.”Szerző: Dorkateo