Vámpír szeretők

The Vampire Lovers
Videók

Megjelenése előtt sokan támadták a filmet a leszbikus jelenetek miatt. Végül a rendező, Roy Ward Baker (1916–2010) azzal védekezett, hogy azokat elsősorban a film alapjául szolgáló könyvből vette át.Szerző: Kóborló

Olaszországban 1972-ig csak cenzúrázva mutatták be a szexuális jelenetei miatt.Szerző: Kóborló

Ingrid Pitt (1937–2010), lengyel származású színésznőnek felajánlották, hogy szerepeljen a film nem hivatalos folytatásában is, az 1971-es Lust for a Vampire-ban, de nem tetszett neki a forgatókönyve, így nem vállalta a szerepet.Szerző: Kóborló

Christopher Lee-nek (1922–2015) felajánlották a titokzatos feketébe öltözött vámpír szerepét, de visszautasította.Szerző: Kóborló

Peter Cushing (1913–1994), angol színész volt az utolsó a színészek közül, aki csatlakozott a filmhez.Szerző: Kóborló

Sok helyen úgy beszélnek erről a filmről, mint a Karnstein-trilógia első része. Ez egy nem hivatalos trilógia, tehát a filmeknél csak apróbb átfedések vannak. További filmjei az 1971-es Lust for a Vampire, és a szintén 1971-ben bemutatott Twins of Evil voltak.Szerző: Kóborló

A film történetét egy 1871-ben bemutatott Joseph Sheridan Le Fanu regény szolgáltatta, aminek a címe Carmilla volt.Szerző: Kóborló