Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Gregory Peck
Lee Remick
Gregory Peck

Di Canio   2021. 05. 19.

Klasszikus film, hogy mitől, nem tudom, de mikor régen először láttam, megmaradt bennem pár jelenet egyből, hátborzongató volt akkoriban. Még mostanában is szívesen megnézem.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 14.

Hihetetlen élmény volt a film, a jó és a rossz, az igaz és a gonosz örök harca! Mai napig ugyanazt az élményt nyújtja, mint amikor először néztem....A zene, és a színészek játéka is mind mind egy kis Oscar, persze nálam....A történet is zseniális, egyszóval ott van benne minden, ami szórakoztat,és moziélményt ad!

Kóborló   2020. 10. 09.

A fenevad száma: 666

Jó pár horrorfilm volt fiatalkoromban, ami döntően befolyásolta eme remek filmes műfaj megkedvelését. Kétség sem fér ahhoz, hogy az 1976-os Ómen is ezek közé tartozott. Az okkultizmussal foglakozó horrorfilmek egyik ékköve volt számomra, amit talán c... teljes kritika»

respect the movies   2018. 03. 06.

Szerintem egy zseniális film volt! Nagyon kevés ilyen minőségű film született mint az Ómen és még ennél is kevesebb büszkélkedhet azzal, hogy több mint 40 évvel!! az elkészítése után is még mindig hatásos tud lenni! Amolyan örökzöld klasszikus ez a f... több»

dailyfilmsan   2018. 02. 09.

Nem semmi. Laza kis horror nem is annyira ijesztő inkább a zene gerjeszti a feszültségét a filmnek. A 2006-os remake egy borzalom. Aki ómenre éhes inkább ezt nézze meg sokkal jobban érthető nem unalmas és nem kapkod a film. Szépen rávezeti a nézőt az... több»

Loborg   2016. 04. 25.

Nem olyan régen egy horrorfilm nézős estén sikerült először megnéznem, bár a kisfiú képe a sírok között már ezerszer látott volt, és okozott libabőrt.Mai napig nagyon hatásos film, nem veszített az éléből, igazi libabőr.

TribeBubu   2016. 02. 01.

Alapmű. A színészek, a látvány és szinte minden egyéb csak simán jó. Azonban ami miatt eszeveszettül jó ez a film, az a feszültség, ami a cselekményből adódik, a zene pedig rátesz egy jó nagy lapáttal. Még így negyven év távlatából is óriási élmény megnézni.

A filmben lett volna oroszlános jelenet is, csak az állatok úgy megvadultak benne, hogy nem tudták leforgatni.

(User 0306)

Magyarországon 13 évvel a bemutatása után, 1989 áprilisában mutatták be a hazai mozikban.

(Kóborló )

A film kezdeti állapotában The Birthmark címen kezdték el a forgatásokat, és csak a forgatás vége felé vették fel az Ómen címet a filmhez.

(Kóborló )

Mikor a film producere, Harvey Bernhard (1924–2014) felkereste David Seltzert, hogy készítse el a forgatókönyvet, először elutasította a felkérést, majd később mégis elvállalta a megírását.

(Kóborló )

A 2006-os remake-ben feltűnik az 1976-os Ómenben Damien szerepében látható Harvey Stephens mint az egyik riporter.