Az elcserélt gyermek

Az elcserélt gyermek

The Changeling
Videók

A régi házban egy hetven évvel ezelőtt ott lakott gyermek szelleme uralkodik.

Rendező: Peter Medak
Ország: Kanada
Premier: 1980.03.28.
George C. Scott

2020.09.12 Interfectorem Sabnock

Eszméletlen jó a film, ahogyan lassan elindul, szépen magával ragad, és arra kényszerít, hogy egyre jobban odafigyelj az alkotásra. Na ez megvan, és a gyönyörű helyszínen elkezdődik a film második része, ami már egy igazi misztikus horrorfilm. Nagyon jó mozi, ezt hiányolom a mai filmekből.

2016.01.28 kórica

Megkapó a hangulat megteremtése, a ház kamerázása, az atmoszféra egyre fokozottabb hangolása és az események lassú, de éberségmegtartó visszafogott adagolása.

2016.06.07 VérAlex

Nagyon szeretem a horrort, azon belül pedig az egyik kedvenc al-műfajom a szörnyűséges ház témája. Ez a film viszont amennyire öreg, annyira meglepő. Noha az első 20 perc merő unalom, ami utána történik, azt sosem gondoltam volna. A legmeghökkentőbb ... Több

Martin Scorsese egyszer csinált egy filmes listát a 11 legjobb horrorfilmről. Ezen a listán szerepelt ez a film is.Szerző: ps

A forgatás 1978 december 4 és 1979 február 25 között zajlott.Szerző: ps

A forgatókönyvírók hat hónapnyi kutatómunkát végeztek kísértet járta házakkal kapcsolatban, amely során rengeteg újságcikket, és mintegy hétszáz könyvet lapoztak fel.Szerző: ps

Russell Hunter, a film írója megtörtént események alapján írta meg a film alapjául szolgáló történetet. Russell ugyanis a hatvanas években egy bizonyos Henry Treat Rogers Mansion nevezetű rezidenciában lakott Denverben, Colorado államban. Ebben a házban állítólag egy régen meghalt gyermek szelleme kísértett.Szerző: ps

Ez Trish Van Devere és George C. Scott nyolcadik közös filmje. A színészpáros egyébként a valós életben házastársak voltak.Szerző: ps