Abszurd alak

Irrational Man

Vox.hu
2015/09/17

Woody Allenre bizton lehet számítani. Beüthet a gazdasági válság, történhet természeti katasztrófa, ő minden esztendőben rendületlenül elénk teszi aktuális művét. Bevallása szerint kényszeres filmes, a mozgóképes történetmesélés számára terápia. Több

Hetediksor.hu
2015/09/17

„Megvan a kulcsszó! Elnéző.” Mert igen elnéző vagyok Woody Allennel, és ezért nem fogok soha senkit lebeszélni egyik filmjéről sem, mert míg az élet dolgait „rettenetesre és nyomorúságosra” osztjuk fel, kell ez az állandóság, hogy az idén már 80 éves Mester önterápiás jelleggel megrendezze éves moziját. Több

Revizoronline.com
2015/09/18

Bűn, bűnhődés nélkül
Az éves rendszerességgel jelentkező új Woody Allen-mozi, az Abszurd alak nem fogja újraírni az életművet. Kellemes, ám feledhető szórakozást nyújt. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Kultúrpart.hu
2015/09/18

Értékelés: 7.5/10
A tanár úr depis
Az idén 80 éves mester hiába nem jelentkezett jelentős filmmel jó ideje, rosszat akkor se tudna csinálni, ha háttal klarinétozna a szakmájának. Több

Filmtekercs.hu
2015/09/24

Értékelés: 7.5/10
Érzed, hogy élsz
Nem titok, hogy Woody Allennek vannak bizonyos fixációi. Ezek némelyike a történelem körébe tartozik (nácizmus, Hitler), mások művészeti jellegűek (modern, absztrakt művészetek), vagy éppen tudományosak (pszichoanalízis, Freud, filozófiai irányzatok). A magyarul Abszurd alak címmel bemutatott legújabb filmjében ez utóbbin van a hangsúly, az egzisztencializmus tájaira kalauzol minket. Több

Smoking Barrels
2016/01/11

Összességében az Abszurd alak minőségileg valahol középen helyezkedik el a Woody Allen életműben, és majd meglátjuk, mit hoz a jövő. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!