Abszurd alak

Irrational Man

2023.03.12 Dorkateo

Nem szeretnék Woody Allen barátja lenni. Akinek ilyen történetek járnak a fejében, attól jobb távol lenni.

2017.03.04 ArpiHajdu és Réci

Túlfilozofált gyilkosság

Ahogy a címe is jelzi, ez egy tökéletesen abszurd film, abszurd történettel és abszurd szereplőkkel. Főszereplője, Abe Lucas a tökéletes kiábrándultság határán táncol, nem hisz abban, amelyről a katedrán prédikál (szerinte a filozófia nem más, mint ... Teljes kritika

2018.03.03 indingo

Eléggé sótlan volt a film. A történetben volt potenciál, de én más stílusban vittem volna képernyőre. Egy fanyar humor jól állt volna neki. A nagy sztori, amit kihallgattak meg nem volt semmi. Ha ilyen beszédek hallatán mindenki gyilkosságot követne el, már ember nem lenne a földön.

2021.03.18 jakedave

Egy kiváló Woody Allen film

Woody Allen az elmúlt időszakban minden évben új filmmel jelentkezik, mondhatni szinte kötelező jelleggel. Kissé olyan, mintha aláírt volna egy szerződést, ami erre kötelezi. Mondom ezt azért, mert ezek a filmek általánosságban eléggé egy kaptafára k... Teljes kritika

2017.07.30 Berto49

Megáll az eszem, hiszen ez megint W. A. film! Valamilyen megmagyarázhatatlan okból, ha meglátom, rögtön kiütéseket kapok tőle. Komolyan, próbálom elviselni, de nem megy, ezzel pedig számtalan rajongóját sértem meg. Szerencsére „csak” rendezte, nem sz... Több

2016.01.24 hsanya182

Azért elivisehető filozófikus film, elgondolkodttó párbeszédekkel, visszafogott cselekményszállal, érdekes az a sugallat hogy át akarja érezni milyen érzés lehet egy embert megölni, és ez a gondolata értelmet ad eddigi értelmetlen életének...

2018.08.15 Szilonka

Stone kisasszony nem tartozik a kedvenceim közé. A filmet nem tudom hova rakni, sokkal jobb is lehetett volna.

2018.04.14 TomÁcs

Számomra olyan érthetetlen volt minden a filmben, mármint értettem csak logikátlannak és ésszerűtlennek találtam a dolgokat. Szerintem épeszű ember nem így cselekszik.

2019.03.04 Timcsi

Woody Allen filmeket amiket láttam még ez a legjobb, bár nagy csavarokra itt sem kell számítani. Közepes történet.

2019.04.21 petraszab

Imádok valakit, majd gyűlölök. A történet nem új, és stílusában sem hozott semmilyen meglepőt. Közepes film.

2019.10.19 eve58

Engem megragadott!

Amiért ez a film felsorakozott személyes kedvenceim közé, az nem az, hogy Woody rendezte - sőt, ha még a film megnézésének elhatározása előtt tudatosul bennem, hogy az ő filmje, esélyes, hogy kihagyom... Ami számomra felemelte az egészet az Joaquin parádés játéka: ebben a filmben is maximumot tudta nyújtani - tökéletesen adta a depresszióra hajló félig széthullott alkoholista entelektüelt éppúgy, mint később a bizarr módszerrel újra önmagára találó figurát. Nekem a sztori is tartogatott meglepetéseket - a vége pedig egyenesen zseniális!

2016.11.10 kicsimano

Az Abszurd alak című 45. Woody Allen-film egyszerre könnyed és súlyos, számos gondolatot ébreszt fel az emberben. Filozófiai tekintetben remek alkotás, mindenkinek érdemes megnéznie.

2016.12.02 gubimari

Eddig szinte az összes Woody Allen filmet láttam, s ez is, mint ahogy igen sok másik a nagy kedvenceim közé tartozik. Woody Allen egyszerűen nem tud rosszat csinálni. Ez tény és el kell fogadni.

2016.06.13 jazzy

Őszintén szólva kicsit többet vártam ettől a filmtől. Woody Allen és egy ilyen stáb sokkal többre lett volna képes egy sablonos, sokszor látott történetnél. Kár érte. Jóindulattal is csak közepes.