Jöjjön el egy kávéra hozzánk

Jöjjön el egy kávéra hozzánk

Venga a prendere il caffè... da noi
Videók

Egy középkorú adóellenőr, Emerenziano (Ugo Tognazzi) biztonságos családi életet keresve meg akar állapodni. Persze az sem baj, ha a kiszemelt feleség jómódú. Ezért a választottja Tarsilla, akinek van két, szerelemre éhes húga is. A bajok itt… Több

Ország: Olaszország
Premier (HU): 1972.05.11.

2019.10.25 Berto49

Nem bírta a szarka!

A rendező, Alberto Lattuada kissé megváltoztatta a filmvászonra vitt regény cselekményét, de ez nem vált a mozi kárára. A svájci határ közelében fekvő észak-olasz kisvárosban játszódó történet leleplezi az ott élők álszentségét, a szomszédjaik cselekedetein való állandó csámcsogását. A nyugalmas, kényelmes élet reményében megnősülő főhős olyan körülmények közé csöppen, amelyeken a gyakran feltűnő fehér kakas is csak nehezen tudna úrrá lenni. Ugo Tognazzi jutalomjátéka a film. Alakítása méltán sorolható nagy kortársai/kartársai, Mastroianni, Gassman emlékezetes szereplései közé.

2015.03.31 seamandarin

Magyarországon Jöjjön el egy kávéra hozzánk címen mutatták be 1972 május 11-én, egyébként zseniális film, talán itthon kevesen ismerik, de érdemes megnézni!

(1913–1986) "La spartizione" = "Az osztozkodás" című regénye alapján. Magyarul először 1964-ben jelent meg az Európa gondozásában, Karsai Lucia fordításában.Szerző: Berto49