Elsietett házasság (1968)

Elsietett házasság

Berto49   2017. 09. 21.

Keleti Márton 1968-as filmje, Tolnay és Básti a főszereplők. Fordított Rómeó és Júlia történet, mert ebben a fiatalok ellenzik megözvegyült szüleik új házasságát. A színészek; Tordai Teri, Tahi Tóth László, Halász Judit, Bodrogi Gyula, valamint néhány perces szerepben a szenzációs Kállai Ferenc, Nagy Anna és Dajka Margit. Az utóbbi három alakítás frenetikus, de a prímet Kállai viszi a pszichiáter alakításával. A történet nem nagy durranás, de a két főszereplő „kiérdemelte” a viszonylag magas értékelésemet. A bemutatás idejében, ’68 szeptembere nem éreztem, hogy ezt a filmet meg kell nézni. Most, majdnem 50 év múlva kellemes kikapcsolódást nyújtott.

OrSi   2015. 08. 10.

Nem tudom miért, én egyáltalán nem tudom elviselni a régi magyar filmek bakiparádéit, meg totális túljátszottságát

julis   2015. 05. 27.

Tolnay Klári és Básti Lajos lenyűgözőek ebben a fiomben, má éerett karaktereik igazi színészi bölcsességet sugároznak.