Videók
Deku

Nagy Endre a század elején írt komédiája változatlanul aktuális. Egy váratlan esemény áll a történet középpontjában. A miniszterelnök a fárasztó parlamenti ülés után felüdülésül felkeres egy szolid nyilvánosházat. Csakhogy az időközben megszünt és immáron egy makulátlan erkölcsű állami tisztviselő lakja. Hogyan változik meg a kispolgári család élete a kirobbant botrány következtében? Erről szól ez a szórakoztató óra, amelyben olyan kitűnő színészekkel találkozhatnak, mint: Tolnay Klári, Márkus László, Csákányi László, Benkő Gyula, Almási Éva, Csűrös Karola, Körmendi János, Sztankay István... és mások.

Rendező: Bánki Iván
Író: Nagy Endre
Ország: Magyarország
Premier: 1978

2017.12.09 Deku

Irgalmatlanul oda tették a film hangulatát, látványát és még a színészek karakterei is remekül szerepeltek. Vélhetően az egyik legeslegjobb film amit megnéztem valaha is. Nem hinném, hogy sok ilyen van még ezen kívül.

2016.07.23 erare

Nagyszerűen szórakoztam Bánki Iván ezen rendezésén, igazán jól sikerült filmről van szó. A történet rémesen egyszerű, de sok apró kis csavarral és helyzetkomikummal töltötte meg az alkotó csapat, így vált a magyar filmtörténelem egyik nem sűrűn hangoztatott, de szerintem fontos elemévé.

2016.05.12 Sniper

A miniszter félrelép a nyolcvanas években - így tudnám jellemezni az alkotást. Humoros, könnyed és vidám. Élvezetes.

2016.02.05 tomvétsz

Igazi klasszikus, mindnekinek bátran ajánlom! Remek a szereposztás és a nagy színészek kiválóan hozzák a karakterek finom báját és humorát.

2015.04.02 Bulki

Sosem hallottam róla korábban, pedig egészen jó film. Nagyokat nevettem rajta.