Young and Willing

Young and Willing

Young And Willing
Videók

Három-három fiatal, de lelkes színész és színésznő osztozik ugyanazon a lakáson, hogy ki tudják fizetni a lakbért. Norman Reese (William Holden) szerint az egy fedél alatt élő fiúknak és lányoknak nem szabad egymásba szeretniük, mielőtt befutnának a Broadway-en, de nem közömbösek egymás iránt… Több

Forgatókönyvíró: Virginia Van Upp, Francis Swann
Premier: 1943.02.05.

2018.11.30 JcWh

William Holden és Susan Hayward egy korai screwball comedy-ben

Igazi "screwball comedy", de egy olyan amelynek alapja egy színházi darab, ami azért magasabb színvonalat sejtet. Nyilván a dúló második világháború alatti komor hangulatot próbálta oldani ez a film, de azt kell mondjam, hogy ma is ugyanolyan szórakoztató ez a film, mint akkoriban lehetett. A történet folyamatosan pörög és egyre jobban és jobban szórakoztatja a nézőt, ahogy a hat fiatal éhező színész próbálja meggyőzni alkalmasságáról az alattuk lakó producert. A színészgárdából egyértelműen kiemelkedik az 50-es években Oscar-díjassá váló William Holden és Susan Hayward. Holden szerint ez volt karrierjének legrosszabb filmje, de szerintem csak túl kritikus volt a vígjátékaival szemben (ennél van szerintem rosszabb filmje). Ha helyén kezeljük a film műfaját, biztosan frenetikus szórakozásban lesz részünk. A Muriel-t játszó színésznő hangja olyan vicces volt, amiért mindenképp érdemes megnézni a filmet. Készítettem feliratot a filmhez, keressetek rá bátran a neten.

A forgatás lezárulta után William Holden egy arany madárkalitkás órát ajándékozott Susan Haywardnak barátsága jeléül, amit a színésznő élete végig gondosan megőrzött. Hayward később így nyilatkozott Holdenről: "Amellett, hogy jóképű volt, igazi gentleman volt." Szerző: JcWh

Susan Hayward és William Holden nagyon jó barátokká váltak a forgatás alatt, kapcsolatuk egészen Hayward 1975-ös haláláig kitartott. 1972-ben Hayward utolsó filmjében, a Megtorlókban is együtt játszottak.Szerző: JcWh

A kritikusok szerint a film csak még jobban kiemelte az amúgy sem túl népszerű színdarab gyengeségeit. A színészi alakításokat alapvetően jónak tartották, de Florence MacMichael magas hangszínét önmagában viccesebbnek találták azoknál.Szerző: JcWh

A film alapjául szolgáló színdarabban a későbbiek folyamán Montgomery Clift is szerepelt.Szerző: JcWh

A filmet teljes egészében a Paramount Stúdióiban vették fel, de miután elkészült, eladták a United Artistsnak.Szerző: JcWh