Zálogocska

Zálogocska

Little Miss Marker

Búbánatnak, a soha nem mosolygó bukmékernek több okból is fő a feje. Először is: törlesztenie kellene a tartozását Blackie-nek, a gengszternek, ezenkívül egyik fogadója zálogba nála hagyja kislányát. Miután a papa öngyilkos lesz, Búbánatnak kell gondoznia a kis árvát. Ráadásul újdonsült üzleti partnere, Amanda szemrehányásokkal halmozza el, mert nem ért a gyermekneveléshez. A kislány hamarosan igazi érzelmeket csal ki a magának való Búbánatból, aki elhatározza: nem enged a rendőrség követelésének, hogy kis védencét árvaházba csukják.

Forgatókönyvíró: Damon Runyon, Walter Bernstein
Premier: 1980.03.21.

2019.12.30 DóRi

Egészen élvezhető volt a film, habár ez is csak egy feldolgozás, ezért sok újat nem tudott mondani. Emiatt kevés benne az új fordulat, kiszámíthatóak a párbeszédek és az egyes jelenetek. De kedves a maga nemében.

2016.06.09 erare

Szerintem ez egy igazán bájos családi film. Nekem kifejezetten tetszett. Walter Matthau-t és Julie Andrews-t is kedvelem, így nem esett nehezemre együtt nevetni velük és izgulni bizonyos helyzetekben.

2016.08.06 babsy88

Nagyon aranyos kis film volt. Nekem tetszett. Kellemes kikapcsolódás egy vasárnap délután.

Sara Stimson karakterének nem adtak rendes keresztnevet; csak kölyökként emlegetik a filmben. A film első verziójában a kislányt Marthy "Marky" Jane-nek hívták.Szerző: erare

A film Walter Bernstein első rendezése volt.Szerző: erare

A film két főszereplője, Walter Matthau és Julie Andrews ugyanazon a napon - október 15. - születtek.Szerző: erare

Sara Stimons alakításáért jelölést kapott a Family Entertainment Awards-on, a legjobb fiatal színésznő kategóriában, ám veszített Diane Lane-nel szemben (Touched by Love, 1980).Szerző: erare