A valószínűtlen hős

A valószínűtlen hős

Zero to Hero

So Wa Wai, az első hongkongi paralimpikon életének és pályafutásának igaz története.

(csd)

Rendező: Chi-Man Wan
Zene: Day Tai
Ország: Hongkong
Premier: 2021.07.01. | Netflix (2021.11.06.)

2023.12.02 Kinga Kecskeméti

Anya és fia küzdelme az elfogadásért

Nagyon drámai filmet láthattam. Nem szépítette a dolgokat. Érdekes volt, ahogy külön az anya és külön a fia szemszögéből is bemutatták az érzelmeket, beleláthattunk mindkettőjük lelkivilágába. Az eleje kíméletlen volt, az anya ezt végső elkeseredésében, tehetetlenségében tette, de elgondolkoztam rajta, mi lett volna, ha ennél még súlyosabb a fiú állapota, és nem tud felállni soha az életben. Vajon hová kanyarodott volna az életük? Elgondolkodtató volt a fiatalabb testvér helyzete is, aki eleve azért született, hogy majdan gondját viselje a bátyjának. Az apa munkából való kiesése miatt belekényszerültek a reklámcélú felvételek elfogadásába, és ez teljesen felőrölte az idegeiket. S mégis, minden nehézség ellenére tiszta szívű emberek tudtak maradni, s a végére eljutottak oda, hogy ha nehezen is, de meg tudták beszélni a problémáikat. Sajnos, sok családban ez a mai napig nem történik meg, csak cipelik a terheket magányosan.

2021.11.08 szabi

Egy komoly, sokatmondó történet kivételes színészi alakításokkal. Csakis ajánlani tudom bárkinek, aki belebotlik.