2025.11.05 23:26 gyurko_david Olvasottság: <100x
0

Itt nem csak Happy a flúgos

1996 után újra visszatér mindenki kedvenc idegbeteg golfosa, Happy, egy olyan folytatásban, ahol nem csak ő, hanem az egész környezete fullba nyomja a kretént. A Netflix saját gyártású folytatása egy igazi elborult Adam Sandler-film, és néhol komoly, emberi problémákkal is foglalkozik.

A folytatás az előző rész után több évtizeddel játszódik. Happy Gilmore (Adam Sandler) az egyik leghíresebb golfozóvá válik, hat aranyöltönyt nyert és igazi közönségkedvenc lett. A flúgos hokirajongó srácból immáron apa lett, 5 gyereket nevel feleségével, az előző részből ismert golfsajtóssal, Virginiával (Julie Bowen). Minden tökéletes Happy számára, ám egy családi tragédia után teljesen összeomlik. Teljesen felhagy a golffal, súlyos alkoholista lesz, elveszíti az összes vagyonát és még a nagymamája házát is. A négy fia különköltözik és különböző helyeken vállalnak munkát, így a lányával, Viennával (Sunny Sandler) kettesben maradnak egy igencsak szegényes környezetben. Vienna nagyon tehetséges balerina és felvételt is nyer a neves párizsi iskolába, ám a tandíj az apja számára kifizethetetlen, így arra kényszerül, hogy visszatérjen ahhoz, amihez a legjobban ért: a golfhoz, azzal a céllal, hogy összegyűjtse a pénzt kislánya tanításához.

Itt nem csak Happy a flúgos

Ez adja a történet középpontját, ám a hagyományos golfellenes Frank Manetee (Benny Safdie), a Maxi energiaital alapítója létrehoz egy különleges golfligát, ami teljesen megreformálja a sportágat, ezzel izgalmasabbá téve azt, és saját sportolókat nevel ki. Happy a hagyományos golf képviselőivel karöltve egy 5 az 5 elleni harcban mérkőzik meg a Maxi csapatával, a tét pedig az, hogy melyik szabályrendszerrel folytatódik a golf a jövőben.

A Happy, a flúgos golfos 2. egyik legnagyobb kérdése az volt a premier előtt, hogy működni tud-e az a fajta humor, amit az előző részben láthattunk. Részben igen. A poénokat nagyrészt még mindig a kiabálós dühkitörések, obszcén gesztusok és eltúlzott brutalitás jellemzi. A legtöbb humorforrás egy az egyben át lett emelve az előző részből. Happy itt már kicsit komolyabb karaktert formál meg, de még mindig ugyanazokat a poénokat láthatjuk újra és újra, mint a 96-os alkotásban.

Adam Sandler az elmúlt években megpróbálkozott a komolyabb hangvételű filmekkel is, mint például a Csiszolatlan gyémánt vagy az Űrhajós, de még mindig ezekben az elfuserált vígjátékokban láthatjuk azt, miért is lett ő korunk egyik elsőszámú vígjátékszínésze. Sok kritika éri a színészt azért, hogy igazából semmi újat nem tud mutatni, minden filmje ugyanarra a sémára épül, és ez ebben a filmben is látszik. Happy az alkoholizmussal való megküzdése és a saját tragédiájával való együttélése az egyetlen olyan pont a filmben, ami elüt az eddig megszokott Sandler-karakterektől. Ez az egész végigkíséri a két órában és teljesen jól illeszkedik az elborult humorhoz.

A mellékszereplőkről leginkább amiatt lehet beszélni, hogy mennyi sok cameót rejt vagy nem rejt a film. Szám szerint 72-t. A Super Bowl-győztes Travis Kelce-től az idén itthon, a Szigeten is fellépő Post Malone-ig rengeteg sok sztáralak megjelenik a filmben. A szemfülesek még Eminemet is kiszúrhatták, őt az előző részből ismert lefizetett bekiabáló, Donald Baynes fia, Donald Jr. szerepében láthatjuk kb. 2 percig. A legnagyobb szerepet Bad Bunny kapta, az ő karaktere Oscar Mejías, aki egy pincérből egy pillanat alatt Happy ütőhordozója lesz. Ő végig képernyőn van szinte a filmben, és kifejezetten jó színészi játékot nyújt. A sztár cameókon kívül rengeteg visszatérő karaktert láthatunk. Ilyen például Happy ősellensége, Shooter McGavin (Christopher McDonald) vagy Chubbs Peterson (Carl Weathers). Az Adam Sandler-filmekhez méltóan itt is szerephez jut a színész családja, pontosabban annak három tagja. A felesége, Jackie Sandler szokás szerint itt sem a feleségét játssza, hanem Monicát, Vienna tánctanárát, akinek a megalkotója pedig, ugye, Sunny Sandler, a saját lánya. Sadie Sandler pedig Charlotte-ot testesíti meg, akivel Happy az alkoholelvonón találkozik.

A film látványvilága semmi újdonságot nem mutat. Amerikai kertváros, golfpályák és ennyi. Semmi extra, de valójában ebben a filmben ez nem is fontos. A fináléban, amikor a Maxi golf saját tervezésű pályáján küzdenek meg hőseink, ott van talán a legnagyobb látványbeli különbség, de ott is csak a pályára felpakolt díszletek, tűzijátékok és színes homokfutó autók jelentik ezt.

A film legnagyobb hibája talán a történetvezetés. Ez leginkább a fináléban mutatkozik meg, ami rettentően el lett húzva. De a többi rész sem túl érdekes, főleg, amikor a golfpályán történnek az események. Amíg az első részben izgalmasan lett tálalva, hogy Happy hogyan boldogul a pályán, itt igazából nem az, hogy semmi újat nem látunk, de még el is vesznek belőle. Betehető ez annak, hogy Happy itt már idősebb és talán kicsit komolyabb lett, de akkor is ennek a filmnek ez volt a lényege. Látszott az egészen, hogy Sandler ezt nagyon akarja és az egész film alatt sokszor olyan érzésem volt, hogy itt igazából megint azt látjuk, hogy Sandler összehozza a régi haverjait és elbohóckodik szokás szerint. Ami persze nem mindig baj, de itt magát a flúgos golfos lényét háttérbe szorította.

A Happy, a flúgos golfos 2. egy korrekt vígjáték mindenek felett, ami tud szórakoztatni, de mégis hiányzik belőle az a kis plusz adalék, ami miatt annyira szerettük az első részt.

sportfilm | vígjáték

A nagysikerű 1996-os kultikus vígjáték folytatása, melyben Adam Sandler visszatér a címszerepben. több»

0