A keresztapa

The Godfather

2015.01.24 Zsofi821

Először könyv formájában olvastam. Sokszor csalódás a könyv után a film. Ez nem az. Elejétől a végéig izgalmas, kiváló színészekkel. Egy egészen más világba csöppenünk. Persze hangulat is kell hozzá, mert nem egy 'könnyű' film.

2016.09.06 Pirospingu

Egy film, amiből minden második mondat egy-egy kiváló idézet is. Ha százszor is megnézi valaki, akkor is talál valami újat, annyira részletes és alapos az egész, hogy ilyen jóllakottság érzés kering az ember körül a film nézése közben. Ne csak egyszer, hanem legalább tízszer, de minden ember nézze meg! 10/10

2015.03.01 pisti18

Most láttam először a Keresztapát, kíváncsi voltam arra, hogy tényleg olyan jó-e mint mondják. IGEN! Ez a film olyat tudd amit a mai filmek már nem nyújtanak: Történetet ami beszippantja az embert!

2017.07.11 Kirana80

Az igazi klasszikus film! Tökéletes atmoszférát teremtett tökéletes színészválasztásokkal Coppola. Marlon Brando-tól elállt a lélegzet, maga volt a Keresztapa.Dícséret illeti a többi színészt is. Kifogástalan! Al Pacino karaktere is mesterien bontakozik ki!! Imádat!

2018.07.06 oneminute

A keresztapa egy klasszikus film, ami a maffia világába vezeti be a nézőt. Olyan jó kis klasszikus, gyilkosos filmecske, amit mindenkinek látni kell.

2015.02.28 ocso

Klasszikus kedvenc, mindenkinek egyszer látni kell! Egy egészen más világba csöppenünk.

2016.05.21 Vadgazda

Mi is lenne velünk a Don nélkül? Egy filmtörténeti és történelmi klasszikus, kifejezetten jól mutatja be az amerikai olasz maffia összetartó ám életveszélyes életét. Nagyon jól alakítottak a színészek és kifejezetten jó a sztori, megnézésre ajánlott!

2015.10.24 Sodanth

I'm gonna make him an offer he can't refuse. Okay?

A Keresztapa minden idők legjobb maffia és talán mozija is. Az olasz-amerikai Francis Ford Coppola a 70-es évek filmújító generációjának tagjaként fantasztikus egyediséggel adaptálta a vászonra Mario Puzo nagyszerű regényét a maffia családról. Egy mű... Teljes kritika

2015.07.26 one1970

A film szerintem nagyon jóra sikeredett, a leírásnak megfelelő. A szereposztással is minden renden van, szerintem nagyon színészek alakítják. A filmet csak ajánlani tudom, garantált az unalommentes időtöltés.

2017.06.02 szkodvig

A gengszterfilmek egyik(ha nem a legnagyobb) királya. A mai napig bármikor megnézem szívesen. A zenéjéről pedig szerintem bárki megmondja,hogy ennek a filmnek a zenéje. Marlon Brando tökéletes,mint keresztapa.

2018.03.18 Rendszergizda

Ez film egy alapmű a filmművészet történelmébe mindenkinek kőtelező meg nézni ! Aki szereti életrajzi és maffiózós filmeket keresve se talál ennél jobb filmet. szerintem ! Bár, ha nagy akciójeleneteket vár filmtől az szerintem neki se álljon. ;)

2015.06.30 padfoot8925

Imádom ezt a filmet. Nagyon jó. Igazi klasszikus. Soha nem láttam még ennél nagyobb színészi alakítást. Mindenkinek kötelező. Szuper színészek, fantasztikus zenék. Egy szóval: zseniális!

2017.03.01 Acropolis

Profi , klasszikus gengszterfilm, nem véletlenül a legismertebb. Tökéletesen illik a zene is a filmhez és nagyon profik a színészek. Megfogó, érdekes történet, minden perce izgalmas.

2020.09.25 BalogJoe

Nem gengszter film

A sztori egy olyan fiatal története, aki a CSALÁD "hagyományait" sutba vágva, inkább csak átlag amerikai akar lenni, de a maffiaháborúk és a vére belesodorják, hogy az apjánál is apjább legyen. Mindez egy zseniális köntösben. Rendezés, forgatókönyv, zene, színészi alakítások, stb... Sokak szerint a gengszter-filmek alfája és omegája, de nem. Ez egy család drámája, három felvonásban.