A jég ellen

A jég ellen

Against the Ice (PERDUS DANS L'ARCTIQUE)

Diarmaid Murtagh
Charles Dance
Joe Cole
Nikolaj Coster-Waldau

1909-ben két felfedező az életéért harcol, miután hátrahagyta őket dán felderítőcsapatuk Grönlandon. Az expedíció célja az volt, hogy bebizonyítsa, Grönland sziget, amit a két férfi minden áron… Több

Forgatókönyvíró: Nikolaj Coster-Waldau, Joe Derrick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Izland
Premier: 2021 | Netflix (2022.03.03.)

2024.02.22 Török389133

A tájak szépek, de szinte semmi nem történik az egész filmben, csak mennek ide-oda, nagyon unalmas.

2022.03.03 Anti007

a nap véleménye

Magukra maradtak...

Igaz történetet mesél el az amerikai-dán koprodukcióban készült kalandfilm. Az ilyen filmeknek (amiknek ismerhetjük a történetét) annyi negatívuma van, hogy maga a sztori végkifejlete adott. Mégis tartogathat meglepetéseket, illetve főleg az ilyen "... Teljes kritika

2022.03.06 Dorkateo

Ha előre tudom, milyen erős dráma a Jég ellen, nem néztem volna meg. Így viszont napokra rányomta bélyegét a lelkemre. A fenséges északi tájon egy hajó vesztegel a jégbe zárva. Mikkelsen kapitány igazolni akarja, hogy Grönland önálló sziget és nem A... Több

2022.03.26 CsakEgyCsajszi

Szerintem jó film. Az első felével kell megbirkózni, amíg vannak kutyák. Én 3x állítottam meg és folytattam... egyszerűen nem bírtam nézni (ilyen nem sűrűn fordult elő velem), de kíváncsi voltam a történet folytatására, főleg, mivel igaz történet alapján készült.

2022.07.20 erahurka

Egy kicsit sokat szeretne elmesélni rövid idő alatt, és valahogy mégis untam a második felét, amikor a házikóban kínlódtak. Sorozatként talán jobban működött volna, mint a North Water (vagy mi volt a címe annak a minisorozatnak Colin Farrellel).

Ejnar Mikkelsen egy másik művét is megfilmesítették még a némafilmek kora végén. Címe Frozen Justice (Fagyos Igazság) és 1929-ben forgatták, Lenore Ulric főszereplésével és Allan Dwan rendezésében. A Norden For Lov og Ret - Északon a jogért és igazságért című könyv alapján készült. Két változat is készült belőle, mindkettő elveszettnek számít.Szerző: Dorkateo

Az úgynevezett 'alabamai kunyhó' fennmaradt, azóta is látható, a Dán Haditengerészet Ejnar Mikkelsenről elnevezett hajója 2010-ben le is fényképezte azt.Szerző: Dorkateo

Nikolaj Coster-Waldau nem csak színészként, de forgatókönyvíróként is közreműködött az alkotó folyamatban, mert érzelmileg is erősen kötődik Grönlandhoz.Szerző: Dorkateo

Coster-Waldau egy interjúban elmesélte, hogy, agyrázkódást szenvedett a medve-jelenet forgatása közben. A felvételek CGI segítségével és egy nehézsúlyú judo bajnok kaszkadőrrel készültek. A rendező eredetileg egy igazi jegesmedvével akarta leforgatni a jelenetet. Szerző: Dorkateo

A két férfi, Mikkelsen kapitány és Iversen életre szóló barátságot kötött, később is követték egymás életútját.Szerző: Dorkateo

(2022. 03. 19.)
NEM EMBERNEK VALÓ
Talán ha dán lennék, még inkább lelkesednék a film iránt, amolyan fordított Trianonként nézhetném. Így viszont csak marad a kívülálló biccentése, mint amilyet egy korrekt és szépen megformált, de nem túl felkavaró mozi érdemel. Több

(2022. 03. 19.)
Ez a periódus, amilyen hirtelen kezdődött olyan gyorsan véget is ér, mivel megérkezik a mentőhajó. Ezután az epilógusban megkapjuk az ízléses, de sablonos happy endet, amiben hőseink elnyerik a méltó jutalmukat. Több