Gattaca

Gattaca

2021.12.26 Ildikó Bacskai

Gattaca (1997)

Amikor az ajánlót elolvastam, rettenetesen izgalmas filmre számítottam, imádom a biológiai tudományos filmeket, sajnos szomorúan vettem tudomásul, hogy a film tudományos része kimerül néhány gagyi laboratóriumot imitáló jelenetben és 1-2 genetikai kifejezésben. A film jelentős része inkább bűnügyi film, így nekem csalódás volt, szuper szereposztás ide vagy oda... Talán egy szálat emelnék ki, ami elgondolkodtatott, az előítéletek és a téves megítélés vékony határa, ezt szerintem jól megjelenítették.

A szereposztás zseniális,a film maga értelmezhetetlen,értékelhetetlen szemét. Semmiről nem szól,keszekusza,zagyva. Időpocsékolásnak tartom.Csak a színészeket sajnálom,hogy ehhez adták a nevüket.

2017.04.10 indingo

Régebben nagyobbat ütött, de a 21. században is egy élvezetes film. Egy különös és kegyetlen világot mutat be a sztori. tetszett a mondanivalója és a szereposztás is pazar.

2016.09.10 ArpiHajdu és Réci

Egy érdekes elképzelés egy olyan világról, amelyben gyakorlatilag a genetikai fasizmus valósul meg. Ugyanakkor arra is tesz egy finom utalást a film, hogy minden rendszert ki lehet játszani (még egy olyat is, ahol egy szempilla, vagy egy csepp vér al... Több

2017.07.24 Deku

Uma Thurman és Ethan Hawke neve hallatán gondoltam ez a mozi tuti siker lesz viszont ebben a filmben semmi olyan nem volt ami miatt magával tudná ragadni a nézőjét. Én így éreztem mindenesetre és max azon tudtam szórakozni, hogy ilyen botorságot is ki lehet adni.

2018.09.01 dailyfilmsan

Érdekes az a jövőkép amit ez a film elénk tár. kivételes a gondolat hogy a jövőt a tökéletes génállománnyal rendelkezők vezetik és az orvostudomány is annyira ráfekszik a genetikára hogy képesek lesznek a legjobb sejtek kiválasztására és azok tovább ... Több

2019.01.01 Master

A távoli jövő elképzelt társadalma - Gattaca

Elgondolkodtató alapfilm egy elképzelt, genetikai alapú társadalomról. Érdekes, izgalmas mestermű. Gyakorlatilag kihagyhatatlan azoknak, akik még nem látták. Mi lenne, ha genetikai térképünk szabná meg érvényesülésünket? A film sajátos választ ad. Értékelésem a filmre: 85%.

2017.10.23 Bazzzsi

Bár elsőre jobban tetszett a film, egy érdeke világot tár fel előttünk. Mennyire hazug világban élünk és mindenben a tudományra hagyatkozunk holott az is tévedhet.

2018.04.14 TomÁcs

A tudományos rész nagyon beindította a fantáziámat, sikerült hamar beszippantania a filmek. Érdekes az alapötlete ezzel az előre megmondjuk miből lesz a cserebogár dologgal.

2018.12.28 VvV

Remek történet egészen különleges szereposztásban. A főszereplők nagyon jól hozzák a karaktereket, tudtak velük azonosulni.

2015.05.18 hsanya182

Jó gondolatokat boncolgató, ellentétben laza cselekényű, jövőbetekintő sci-fi film. Ilyen tökéletes világ szindróma az alap története (hirtelen az "Elysium", "Equibrillium", "Dark City", "Divergent", "Emlékek őre" jutott eszembe). Nekem egy egyszerné... Több

2018.05.02 Filmelemző

Egy kifejezetten érdekes történet, olyan témát felvetve, ami egyszer már a történelemben valósággá vált és sajnos nem kizárt, hogy egyszer még újra azzá válik majd. A genetikáról van szó, az emberek származásáról, őseiről és arról, hogy EZ alapján ha... Több

2017.07.29 Lonka

Remek film, gondolkodásra sarkall. Összetett a sztori és egy nagyon érdekes világot mutatott be, ahol nem lehet tudni, hogy ki kicsoda. A végét is jól megcsinálták.

2017.12.19 Greeta

Néhány hete néztem újra, valahogy összetettebb sztori rémlett. Maga a mondanivalója tetszetős és a sztori sem rossz. A jövőnk meg van írva a génjeinkben, de a tudomány is tévedhet.