Harry Potter és a Halál ereklyéi 1. rész

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2021.07.19 Laca//Ho/rr/oR//

Zárórész felvezetésének jó volt

Nehéz eldönteni, mégis hol van a rangsorban, mivel minden rész más-mást képviselt, és mindenkinek van egy kedvenc része és listája a 8 részt illetően. Persze a játékidő itt sem volt rövid, sokszor talán ez volt a veszte, ha fogalmazhatom így, hiszen a hosszú játékidőnek köszönhetően tudott eléggé lapos lenni, ellentétben az elődjeivel. Hullámvasútszerű kaland volt, amint egy nagyobb, izgalmasabb, látványosabb jeleneteket kaptunk, utána jött a leállás, és folytatódott a lapos cselekmény. Unalmasnak nem mondanám annyira, hiszen voltak akkor is elgondolkodtató jelenetek, amikor épp nem volt akció, de az erdőben a sátras jelenet nagyon felesleges volt, mintha csak kiakarták volna tölteni a játékidőt. Plusz annak sem láttam semmi értelmét, és szerintem nem csak én vagyok vele így, amikor Harry és Hermione a sátor közepén "barátilag" táncolnak egyet a "háború" közepén. Nem értettem a mondanivalóját, ha volt, de olyan nagy ügyet sem szeretnék csinálni belőle. Voltak hibák, melyik alkotásban nincsenek, de azért mégiscsak a Harry Potter befejező 1. része volt, és annak, hogy felvezesse a záróakkordot, annak tökéletes volt.

Kissé lapos lett,szerintem csak pénzt akartak kicsikarni a mozinézők,Potter rajongók zsebéből! Sajnálom,mert a sorozat maga amúgy nem rossz... dehát nincs mit tenni,az utolsó rész előtti rész is kell....

2019.06.01 Thibo84

A lapos félvér herceg után, újra sikerült egy jobb színvonalú filmet letenniük a készítőknek az asztalra. Sok minden megmagyaráznak ebben a részben. Elégé mozgalmas a történet mialatt a három kedvenc hősünk a horcruxat kutatják fel.

2017.07.18 Deku

Elfogult lehetek mert hibái ellenére is imádom ezt a filmet. Annyi a probléma ezzel a résszel, hogy sok dolog kerülhetett volna még bele ami fontos lett volna a történet szempontjából. Ezt elnézve pedig szerintem elég szórakoztató volt még mindig és nagy kár, hogy már a sorozat végére értünk.

2017.07.29 Orosz István

Az egyik kedvenc részem, eljött a háború. Emellett képbe kerülnek a Halál ereklyéi is ami, nagyon sokat dob még a sztorin. Tetszik, hogy ott ér véget amikor Voldemort megszerzi a bodza pálcát.

2017.03.08 GedyPapa

Sötét, nyomasztó, viszont nagyon nagyon kevés minden történik benne ahhoz képest, amilyen hosszú. Többet vártam volna tőle, de csak annyit tett, hogy megágyazott az utolsó résznek

2018.04.06 Szilonka

Én a befejező lezáró részt mindenképpen egy részben nyomtam volna le. Izgalmas befejezés, utána győzze kivárni az ember a következőt, úgy hogy közben sok mindent elfelejt.

2019.08.25 Ms. Akárki

Imádom mindegyik Harry Pottert mind filmben mind pedig könyvben. Ez a rész már nagyon komor, sötét. Látszik hogy közeledünk a végső célhoz, harchoz Voldemorttal. Izgalmas volt ahogy közös erővel vadásszák Voldemort lélekfoszlányait.

2018.07.24 Norbert93

Ez az a film, amit nem a pénzvadászat (legalábbis legfőképp), hanem igenis az eposznyi történet miatt osztottak ketté. A varázslók (és az emberek) világa veszélyben van és maroknyi elszánt varázsló és boszorkány (akik nagy része kamasz) felveszi a ke... Több

2018.07.26 Norbi

Nagyon vártam, hogy megjelenjen ez a rész, és mondhatom nem hiába. Nagyon reménytelen helyzet uralkodik a film nagy részében, és még is hiszi minden néző, hogy a vége jó lehet.

2019.03.20 Timcsi

A dupla rész méltó befejezése volt a sorozatnak. Még tartogatott izgalmakat is.

2019.06.01 kevelin

imádom az összes részt. ez nem feltétlenül tartozik a kedvenceim de ezt is és a többit is bármennyiszer meg tudom nézni és el tudom olvasni. ezen nőttem fel, rengeteg bölcsesség szeretet, okosság van a filmekben és a történetben. ez egy tipikusan olyan sorozat amit vagy szeret valaki vagy nem.

2017.04.18 bgnz367

Szerencse, hogy ketté osztották az utolsó fejezetet mivel így viszonylag visszatudták adni részletgazdagon, hogy min mennek keresztül hőseink. Nekem továbbra is favorit.

2018.10.14 Csillagpor

Ez a film már sokkal vontatottabb mint a többi , de mivel már mindannyian beleszerettük a hp világába, így ezt szerintem elnézzük neki. Meg persze a könyv is ilyen úgyhogy végképp úgy jó ahogy van. Érdekes és izgalmas küldetés kezdete a lélekdarabkák keresése, hogy megölhessék tudjukkit.