Kardhal

Hugh Jackman
John Travolta
Halle Berry
Don Cheadle

Gabriel Shear (John Travolta) egy mindenre elszánt kém, aki a cybertérben akarja megalapozni vagyonát egy szerinte hazafias akció finanszírozásához. Ehhez szüksége van egy profi hacker segítségére. Stanley (Hugh Jackman), aki magányosan és lecsúszottan tengeti napjait egy lakókocsiban, bármilyen… Több

Rendező: Dominic Sena
Író: Skip Woods
Premier (HU): 2001.11.08.

2023.11.04 Speedy94

Ilyen a Mátrix és az Ál/Arc hibridje

A kezdet se akármilyen Travolta monológjával, majd a hirtelen robbanással. Jók az akciójelenetek. Hugh Jackman, aki egy balsorsú apuka szerepében kiváló hackert alakít, kissé engem Neóra emlékeztet. Travolta karizmatikus rosszfiúja pedig az Ál/Arcból a Castor Troy terroristára, akit részben ő játszott el. A repülő buszos jelenet pedig elég egyedi megoldás volt. Ne felejtsük el a szép Halle Berryt se, aki viszi a show-t a meztelenül lövöldözés során. Szerintem nagyon jó film. Nekem max. annyi a bajom vele, hogy rövid. +20 perc még elfért volna a játékidőt tekintve. Paul Oakenfold zenéi pedig pluszpont. A Get Out of My Life zseniálisan illett a filmhez.

2021.02.13 Eastern79

Csúnya, gonosz Travolta

Anno megvettem életem első számítógépét, és az unokatesóm amikor nálunk volt nyári szüneten, addig matatott rajta, hogy kicserélte a vinyót. Volt meglepi, mert egy halom film és zene került így a gépemre, köztük a Kardhal. Először is Paul Oakenfold neve mint zeneszerző alapból csábított, aztán a film nyitójelenete után kissé tátva maradt a szám. Először is Travolta már-már Tarantinós (pedig nem) monológja, majd jött a szuper látványos nagy bumm. Technikai bravúr, nem vitás, és itt még mindig nem érnek véget a mozi érdemei. Halle Berry a végzet asszonyaként üde és kemény karakter, Hugh Jackman is jól hozza a figurát, Travolta pedig már megint jó, mint általában, ha ravasz bűnözőket kell eljátszania. Feszes tempójú, látványos, kegyetlen akció-krimi, a világot ugyan nem váltja meg, de még mai szemmel is ütős darab.

Berry villant. Bár maga a film nem(csak)ettől jó, de ez kifejezetten feldobta a nézettségi mutatókat. Egy pörgős akciómozi, amiben Travolta és Jackman is jól tolta. Berry igazán nagy és komoly szerepet nem kapott, de a fehérneműs részre gondolom hónapokig edzett. Jó mozi, ajánlott!

2015.12.26 Yosihiro

Ha nem Travolta játszotta volna a rossz fiút akkor ez nem annyira jó :) maga a látvány a történet az remek lett kicsit a 90-es éveket idézi nekem de ez az egyik kedvencem. Picit több romantikus érzelmet vártam volna a fuilmtől, de az akció kárpótolt! Akár egy folytatást is el tudtam volna képzelni :) üdv Yosihiro

2018.05.05 Filmelemző

Ez a film sokáig úgy vált híressé, hogy "ez az a mozi, amiben a szexi Halle Berry megmutatja tökéletes melleit". De ennél azért többet ér ez a film. Nagyon jól kitalált a sztori és Hugh Jackman illetve Travolta is kitesznek magukért. Bár utóbbi friz... Több

87 millió dolláros költségvetéssel és 147 millió dolláros bevétellel büszkélkedhet a film.Szerző: LionelMessi10

A színészek a forgatáson fekete monitort bámultak, melyekre minden információ számítógépes trükkel került fel.Szerző: SódóGA

A film kezdőjelenetét, amely 2001-ben a Warner Brothers történetének legösszetettebb vizuális effektjeit tartalmazta, 135 kamerával vették fel.Szerző: SódóGA

John Travolta hatszor utasította el a szerepet. Csak akkor változtatott a döntésén, amikor megtudta, hogy a filmet Dominic Sena fogja rendezni. Szerző: SódóGA