Mielőtt meghaltam

Dallas Buyers Club

Az igazi Ron Woodroof 1992-ben halt meg.Szerző: dailyfilmsan

James DuMont, aki Rayon apját játszotta a filmben, csak hét évvel idősebb, mint Jared Leto, aki Rayont alakította.Szerző: dailyfilmsan

A forgatás 25 napot vett igénybe.Szerző: dailyfilmsan

Matthew McConaughey egy interjú során azt állította, hogy a forgatás ideje alatt az volt a legfurcsább, hogy 60 kilósan kitisztult a feje: "Meglepően világosan tudtam gondolkodni, és három órával kevesebb alvás után is pihentnek éreztem magam."Szerző: Menyét Ibolya

Az igazi Ron Woodroof állítólag biszexuális volt.Szerző: Menyét Ibolya

Jared Leto 14, Matthew McConaughey pedig 21 kilót fogyott a szerep kedvéért.Szerző: Menyét Ibolya

A filmet Bill Minutaglio a The Dallas Morning News-ban 1992-ben megjelent cikke, a 'Buying Time' ihlette.Szerző: hp

Rayon és Eve karaktere nem létezik a való életben. Szerző: SódóGA

Jared Leto a felvételeken kívül is Rayon szerepében maradt – nem egyszer ment el jelmezben és sminkben a boltba, nem kevés értetlen pillantást és megjegyzést kapva.Szerző: SódóGA

Ez az ötödik film, aminek főszereplője és mellékszereplője is Oscar-díjat kapott.Szerző: SódóGA

Matthew McConaughey 21 kilót fogyott a szerep kedvéért.Szerző: SódóGA

A film költségvetése olyan alacsony volt, hogy a sminkes részleg mindössze 250 dollárt kapott – ám az alkotók ilyen körülmények között is kiváló munkát végeztek. A film a sminkjei és frizurái ugyanis Oscar-díjat érdemeltek.Szerző: SódóGA