A rakparton

kota

Eva Marie Saint
Eva Marie Saint
Marlon Brando

Terry Malloy (Marlon Brando) egykor pénzért szállt a ringbe, manapság pedig dokkmunkásként tengeti életét, miközben a nagy visszatérésről álmodozik. Főnöke Johnny Friendly (Lee J. Cobb) egy minden hájjal megkent korrupt figura. Egy alkalommal Terry véletlenül a szemtanúja lesz egy… Több

Rendező: Elia Kazan
Premier (HU): 1980.07.26. | HBO Max (2023.11.06.)

2020.03.20 Interfectorem Sabnock

Elia Kazan szinte tökéletes filmet csinált.Brando neem hiába a XX.sz. egyik legnagyobb színésze volt.Gyönyörű,éles képek,mesteri vágások,és megható drámai képsorok.Megható,és érzelmes film,mindenképpen ajánlott minden korosztálynak 18-99 évesig!

2015.05.01 dps

"A magam útját járom gondolatokkal telve"

Elia Kazan klasszikus és vitatott filmjét nevezhetnénk úgy is, mint "A magam útját járom gondolatokkal telve". Megfigyelhető, hogy milyen sok világi tabu végződik ott, hogy puszta eszközzé válik egy romlott status quo védelmére. Ne szólj bele a nagyo... Teljes kritika

2015.05.25 Henczi

Egy igazi, dráma kategóriában vezető film ma is. Igazi, erőteljes, érzelmekre ható időtálló alkotás egyedülálló színészi alakítással ,profi látvánnyal.

2019.12.10 kota

nagyon ritkán adok 5csillagot...de ez ott van... nem is tudom..miért nézzük és szeressük a tranformers és társait.... ez maga a film...a többi...tescós cola....

2017.11.09 lord777

Elég jó film, én szeretem a régi fekete-fehér alkotásokat. Sokban különböznek a maiaktól, a színészi játék még közelebb áll a színpadi játékhoz, a cselekmény pedig többnyire egészen egyszerű. Ez a film igazán erőteljes, a tragédia. Terry már-már krisztusi szenvedéseken esik át a film végére.

A történet mellett az Elia Kazan vezetése alatt működő Actor's Studio Színiiskola négy „tanítványa”, Marlon Brando, Karl Malden, Rod Steiger és Lee J. Cobb felejthetetlen alakítása miatt is lett méltán híres ez a film.Szerző: Berto49

A film 12 jelölésből 8 Oscar díjat kapott, ezzel egyike a legtöbb Oscart szerzett filmeknek.Szerző: phanzetomox

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 19. helyen àll a listàban.Szerző: Bogi87

Elia Kazan vallomást tett a film 1954-es bemutatása előtt a HUAC azaz az Amerika-ellenes Tevékenységeket Vizsgáló Bizottság előtt. Itt megnevezte pár ismerősét és pályatársát, akik szintén a Kommunista Párt tagjai voltak. Ennek a lépésének köszönhető, hogy baloldali körökben élete végéig számkivetetté vált. Filmje önigazolás, mellyel kifejezte mindenki felé, melyik oldalon áll.Szerző: Bogi87