Ennyit kaszált A Fantasztikus 4-es a premierhétvégén globálisanA kép forrása: Marvel

A Fantasztikus 4-es: Első lépések befutott a mozikba, és micsoda nyitóhétvégét hozott le! 

A film erőteljesen debütált a globális mozipénztáraknál: 100 millió dollárt keresett külföldön és 218 millió dollárt világszerte, kissé meghaladva a Superman nemzetközi premierjét, de 2 millió dollárral elmaradva a globális debütálás teljes bevételétől, írta meg a Variety.

A Matt Shakman rendezésében készült filmben Mr. Fantasztikus, A Láthatatlan Lány, A Dolog és az Emberi Fáklya kozmikus fenyegetéssel küzd, és várhatóan a következő hetekben tovább növeli a számokat, ami a bevételt illeti.

Jól alakul a nyár a Disney/Marvel együttesnek

Ez biztató jel a Disney és a Marvel számára, amelyek legutóbbi filmjei vegyes kereskedelmi eredményeket értek el, mivel csak a tavalyi Deadpool & Rozsomák volt osztatlanul nagy siker. Ezzel szemben az Amerika Kapitány: Szép új világ és a Mennydörgők* egyaránt elmaradt a 180 millió dolláros költségvetés megtérülésétől.

A nagy nyári blockbusterek így alakultak

Három másik nagy film is jelentős mérföldkövet ért el: a Superman és az F1 - A film meghaladta az 500 millió dollárt, a Jurassic World: Újjászületés pedig világszerte meghaladta a 700 millió dollárt.

A kezdeti nagy várakozások ellenére a Superman a harmadik hétvégén 57 százalékos visszaesést mutat, nemzetközi szinten 213 millió dollárt, világszerte pedig 502 millió dollárt gyűjtött, ami azt tükrözi, hogy nagyobb mértékben függ sikere az észak-amerikai közönségtől.

Az új szereplőgárdával készült Jurassic World film 23,5 millió dollárt gyűjtött a negyedik hétvégéjén, így nemzetközi összbevétele 416 millió dollárra, globális bevétele pedig 718 millió dollárra emelkedett. A filmre azonban nagy elvárások nehezednek, mivel a franchise korábbi részeinek mindegyike meghaladta az 1 milliárd dolláros globális bevételt.

Az F1 az ötödik hétvégéjén 78 piacon 20 millió dolláros bevételt ért el, így nemzetközi szinten összesen 344 millió dollárt, világszerte pedig 509 millió dollárt hozott.

További friss hírekért és ajánlókért csak görgessetek lejjebb! Ha pedig már láttátok a legújabb Pedro Pascal főszereplésével készült filmet, itt megírhatjátok róla a véleményeteket!

akció | kaland | sci-fi | vígjáték

A Marvel eredeti szuperhőscsapatát bemutató, élénken elképzelt, az 1960-as éveket idéző, retro-futurisztikus környezetben bontakozik ki. A történet középpontjában Reed... több»